Kuran-ı Kerim nerede indirildi kuranın indiği yer neresidir?

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Kuran-ı Kerim nerede indirildi kuranın indiği yer neresidir? Yüce kitabımız nerede indirildi hakkında kısaca bilgi lazım yazar mısınız?

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
610 yılında hazreti Muhammed (s.a.v)'e Mekkede Hira mağarasında indirilmiştir ve 632 yılında bitmiştir.

Kuran-ı Kerim metninin tamamlanması, 610 – 632 yılları arasında indirildi.

13 yıl Mekke’de daha sonra Medine’de devam etmiştir.

İlk inen âyetler inananları okumaya, öğrenmeye, yazmaya ve araştırmaya sevkeder.

I

irem mi?

Ziyaretçi
annesinin adı amine dir. süt annesi halime dir. babasının adı Abdullah tır. dedesinin adı abdulmuttalib. amcasının adı ebu talib tir. torunları hasan ile hüseyin dir. çocukları Zeynep,rukiyye,ümmü gülsüm,fatıma,kasım,Abdullah

benden bu kadar daha sonra yine yazarım bende bilgi bol bol\:)

A

Akkılı Bilgin

Ziyaretçi
Kuranı Kerim Kutsal Bir Kitapdır İlk Cebrail A.s Peygamberimize İndirmiştir 610 Yılında Hira Mağrasında Peygamberimize İndirlip 632 Yılındı Kuran Kerim Kabul Edilmiştir :)\:)\:)

A

Akkılı Bilgin

Ziyaretçi
Pardon Allah Tarafından Cebrail A.s Verilerek İndirilmiştir \;)\;)\:)\:)

\: DD\: DD

melis845

Yeni Üye
Üye
ama sağol yaa din ödevim vardı bu soruyu yapamadım zaşolun şağolun allah razı olsun neyse ben kaçar hadi eyvallah bayy

B

beyza demir

Ziyaretçi
çok saçma bir cevap verdin farkında mısın acaba

R

RÜZGAR DERİN

Ziyaretçi
Kuran 610 yılında indirilmiştir.Peygamberimiz Hira mağarasına gittiğinde cebrail (a.s) gelip peygamber efendimize 2 kere oku demiştir ve peygamber efendimiz ben okuma bilmem der ve cebrail (a.s) peygamberimize sıkıca sarılıp bir daha oku der ve peygamberimiz okumaya başlar ve Kuran uhud dağının hira mağarasında iner.\:)\;)\:oops:\:rolleyes:

A

Abin

Ziyaretçi
arkadaşlar bilenler yazsın bilmeyenler bilenlerin yazdıklaırnı okusunlar.