Kul Sıkışmayınca Hızır Yetişmezmiş..

Bitter

KF Ailesinden
Özel Üye
Bu akşam kardeşim - Abla arabayla gezicem biraz, geliyor musun? dedi. -Tamam dedim bende..Bir iki saat turladık loş ışıkların aydınlattığı ıslak sokaklarda.. Gecenin sessizliğine dalmışken geçen yıl yaşadığım bir olay geldi aklıma..
4.sınıf ikinci dönem final sınavları...Son 3 dersim kaldı onları da verdim mi mezun olcam inşallah. Neyse sabaha kadar çalışıyorum tabi,uykusuz gözler yorgun bedenle direniyorum zamana.. Sınava iki saat kala çıktım evden,dolmuş bekliyorum. 15 dakika.. yarım saat.. 45 dakika.. bir saat oldu hala bekliyorum ümitle. Sonunda buluyorum bir araba tıklım tıklım hemde.. Yol bir saat on beş dakika, ilk on beş dakikayı da sayarsak, bir saat on beş dakika kalmış sınava. İnşallah yetişirim diye dua ediyorum içimden. Son durakta indim,beni okula götürecek otobüse bindim hemen..baktım şöfor yok etrafta , bir kaç teyze hararetli muhabbette.. Dayanamıyorum; -Bu araba ne zaman kalkacak? Kadınlardan biri: -Yarım saat sonra evladım! Oysa sınav başlamıştı bile, ilk 15 dakikada giremezsem almayacaklar beni.. Başımdan aşağı kaynar sular dökülüyor, umutsuz bir şekilde inip siniyorum bir banka.. Tam ağlamaya başlayacağım, baktım ilerden tandık plakalı bir araç geliyor. Bu son fırsatın dedim, koşarak arabanın önüne attım kendimi. -Abi yalvarıyorum beni sınava yetiştir! Adam şaşkınlıkla: -Anlamadım ne sınavı dedi. -Yalvarıyorum büyük bir sevap işlemiş olacaksınız diyerek anlattım durumu. -Benimde acelem vardı ama atla hadi dedi. Bindim, arabada bir kadın ve bir çocukta vardı onlarda hayretler içinde olan biteni anlamaya çalıştılar sonrada bana güzel temennilerde bulundular. Yol boyunca ne kadar dua ettim hatırlamıyorum o abiye teşekkür ederek aceleyle indim ve 14. dakikada sınıf kapısından içeri girdim heyecandan ve telaştan kalbim küt küt atarak sırama oturdum..gerisini zaten Yaradana bıraktım.. Sınav bittiğinde koca bir ohhh çektim üstümden koca bir yük kalkmıştı sanki.. O abiyi sınavdan sonra gördüm durakta, tekrar teşekkür ettim.İçimden ne kadar günahı olursa olsun bu sevap ona yeter haralde diye düşündüm...
(Bu arada o sınavların hepsinden güzel bir dereceyle geçtim:)) Zahmet çektim ama emeğimin karşılığını aldım çok şükür..Hem değil mi ki Allah kullarına lütufkardır ,yeterki istediğimiz şey için çabalamayı bilelim...

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Bu ve benzeri durumlarda şu ayeti hatırlayınca rahatlıyor insan:

Ve sen yine denendiğinde
ve yine kalbin daraldığında
ve yine bütün kapılar yüzüne kapandığında
ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde
Uzun uzun düşün
ve hatırla yaratanını!

Allah kuluna kâfi değil mi?

(Zümer/36)