Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

Kıyamet Günü Kesin Olan Bir Gerçektir

Konusu 'CENNET ve CEHENNEM' forumundadır ve Kraliçe tarafından 7 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. Kraliçe

  Kraliçe KF Ailesinden Özel Üye

  Mesajlar:
  6.892
  Beğenileri:
  275
  Ödül Puanları:
  8.742
  [​IMG]

  Kıyamet Günü Kesin Olan Bir Gerçektir

  Dünyanın geçici değerlerine sahip olmayı kendisi için yeterli gören insanlar, gerçeklerden çeşitli yöntemlerle kaçarlar. Ölüm tüm gerçekliği ile yanı başlarında iken bunu gözardı eder, yeniden dirilecekleri günü de unutmaya çalışırlar.

  Bunları düşünmemek kendilerince bir kaçış yöntemidir. Böylelikle insanlar ALLAH'a olan yükümlülüklerini akıllarına getirmeyerek, yalnızca kendi tutkularına göre yaşayabileceklerini zannederler. Oysa kıyamet günü kesin bir gerçektir. Bu gerçek Kuran'la bildirilmiştir.

  Aynı zamanda Kuran'da kıyamet gününde gerçekleşecek olan olayların tasvirleri de yapılmıştır. Oldukça detaylı anlatılan kıyamet vaktinde, yeryüzünde ve tüm kainatta olacaklar, bunun yanı sıra insanların ruh hali, tüm benliklerine hakim olacak büyük şaşkınlık, korku ve panik açık bir şekilde anlatılmaktadır.

  Kuşkusuz, evren kusursuz olarak yoktan var edildiği gibi, yine kusursuz ve olağanüstü görkemli bir kapanışla sona erecektir. Gezegenler yörüngelerini bulamayacak, dağlar yerlerinden oynayacaklardır. Daha önce herşeyin tesadüf olabileceği bahanesi ile ALLAH'ı inkar edenler, tüm dengeleri altüst eden bu muazzam olaylar karşısında tesadüflerin değil, yalnızca ALLAH'ın hükmünün geçerli olduğunu anlayacaklardır.

  ALLAH kıyamet anında gerçekleşecek olaylarla ilgili olarak Kuran'da şöyle haber vermektedir:

  De ki: "Göklerde ve yerde olanlar kimindir?" De ki: "ALLAH'ındır." O, rahmeti kendi üzerine yazdı. Sizi kendisinde şüphe olmayan kıyamet gününde elbette toplayacaktır. Nefislerini hüsrana uğratanlar, işte onlar inanmayanlardır. (Enam Suresi, 12)


  [​IMG]
   
  1 kişi bunu beğeniyor.
  Sponsorlu bağlantılar

Sayfayı Paylaş