Kapanamıyorum

mefeze

Yeni Üye
Üye
Merhabalar. Ben 17 yasindayim 3 senedir babamin zoruyla kapaniyorum elhamdülillah benim icimde Allah sevgisi ve inanci var ama denememe ragmen kapanmayi icime sindiremiyorum uzerime farz oldugunuda biliyorum ancak tam kapanamadigim icin aslinda babamin gormedigi yerlerde aciliyorum istemedigimi kendisine cok soyledim ama hicbir sekilde kabul etmiyo hic yusamiyo bu konuda insanlar kapalimi acikmi oldugumu anlamiyo arkamdan konusanlarda cok gozumun icine bakip kucumseyenlerde hep dua ediyorum kapaliliga alismak icin ama yapamiyorum bu konuda iradeli davranamiyorum bu sekilde daha cok gunaha giriyorum bunu biliyorum tesetture bisey soylenmesini benim yuzumden yanlis anlasilmasini istemiyorum bu konuda napabilirm babinasil ikna edebilirim?

ömr-ü diyar

اَلْمَرْءُ مَعَ مَنْ أَحَبَّ
Yönetici
Babanı ikna etmekten ziyade kendini ikna et . İleride zaten kapanacaktım bugüne nasipmiş hakkımda bu daha hayırlıymıs diyeceksin. Etrafındaki açık olan insanlar zaten bilmiyorlar onlar sana küçümseyerek bakarken sen inadına gülümseyeceksin onlara ve mutlu olacaksın çünkü Rabbimizin emretdiği şeyı yapıyorsun bunun mükafatını görende sen olacaksın böyle şeyler düşüneceksin .ilk başlarda zorlanırsın ama inan daha sonra çok dua edeceksin babana iyiki kapatmış beni zorla diye şuan bu yaşlarda kapanmaya alıştırmazsan kendini ileriki yaşlarında çok zorlanırsın şunu hiç unutma açık insan perdesiz bir eve benzer
ibadetlerini aksatmaya dikkat edip çok dua edersen Rabbim mükafatını tez zamanda verır
babandeğil kendin ikna ol :)