Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

İstihare duası Okunuşu Arapça ve Türkçe

Konusu 'Muhtelif Vesilelerle Okunacak Duâlar' forumundadır ve sultan_mehmet tarafından 7 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. sultan_mehmet

  sultan_mehmet © ◄ كُن فَيَكُونُ ► Yönetici Forum Administrator

  Mesajlar:
  16.603
  Beğenileri:
  2.895
  Ödül Puanları:
  9.598
  İstihare duası Okunuşu Arapça ve Türkçe

  İnsan kendi hayatı hakkında bir şeyin hayırlı olup olmadığına bir işaret için yatacağı vakit, iki rekât istihare namazı kılar.
  Bu namazın ilk rekatında Fâtiha'dan sonra Kâfirûn, ikinci rekatında Fâtiha'dan sonra İhlâs Sûresini okur.
  Namazın sonunda istihâre duâsını okuduktan sonra abdestli olarak kıbleye yönelip yatar.

  Rüyada beyaz, yeşil görülmesi, o işin hayırlı olduğuna, siyah-kırmızı görülmesi şerre delalet eder.

  Arapça okunuşu:

  Allahümme innî estehîruke bi'ilmike ve estekdiruke bikudretike ve es'elüke min fazlikel'azîmi feinneke takdiru velâ ekdiru ve ta'lemü velâ a'lemu ve ente allâmü'l ğuyub. Allahümme in künte ta'lemü enne hâzelemra hayrun lî fîdînî ve meâşî ve âkibetî emrî ev kale a'cili emrî ve âcilihî fakdirhu lî ve yessirhulî sümme bâriklîfîhî ev in künte ta'lemü enne hâzelemra şerrun lî fî dînî meâşî ve âkıbeti emrî ve kale a'cili emrî ve a'cilihî fasrifhu annî vasrifnî anhü fakdurlil hayra haysu kâne sümme erzınî bihî (ve yüsemmî hâcetehû)

  Manası:"Allah'ım! Senin ilminden hayır isterim, Senin büyük ihsanından dilerim. Sen kadirsin ben değilim, Sen bilirsin ben bilmem, gizlileri çok bilirsin. Ya Râbbi, bu iş dinime, yaşayışıma hayırlı ise onu yapmama kuvvet ver, onu kolaylaştır. Onu bana mübarek kıl. Eğer bu iş dinime, dünyama, işlerimin sonuna yaramaz ise onu benden, beni ondan çevir. Vereceksen hayırlısını ver, onunla beni razı kıl."

  Sonra dilediği şeyi zikreder.
   
  Son düzenleme: 1 May 2017
  Sponsorlu bağlantılar
 2. rabbim herkezn dua sini kabul etsin kalbndeki ni kaderine yazsın
   
 3. istihareci

  istihareci Guest

  Arkadaslar iyi güzel istihare duasının türkçesini okunuşunu anlamını yazmışsınız tamamda istihare ne zaman yapılır, istihareye ne kadar güvenilir, istihareye kim yatar, istihareyi kim neye göre nasıl yorumlar, istihare rüyası sonucuna göre amel edilirmi keşke bunlarıda açıklasaydınız. Çünkü insanlar daraldıkları yerde bir çıkış olarak istişareye koşuyorlar ama unutmayın önce istişare yapılır ve istişare bağlayıcıdır, sonra duruma göre istihare yapılır ve istihare sadece tercih etmeye teşvik edici olabilir, istihare kesin değildir, bu nedenle sizi mesuliyetten kurtarmaz, istihareyi suistimal etmeyin lütfen sonra çok pişman olmayın.
   
 4. bu istihare duasını uyumadan önce namaz kıldıktan sonramı yapacaz acaba?
   
 5. Ahmedi Hani

  Ahmedi Hani Guest

  arkadaşlar bana istihare duası istihare namazı ve istihare uykusu rüyası hakkında ayetlerde yada hadislerde geçen kaynaklar varsa paylaşırmısınız
   

Sayfayı Paylaş