Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

Hz Zeyneb'in Kufede okuduğu hütbe

Konusu 'HANIM SAHABELERİMİZ' forumundadır ve Mu@YMe tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

 1. Mu@YMe

  Mu@YMe Vip Üye Özel Üye

  Mesajlar:
  9.258
  Beğenileri:
  147
  Ödül Puanları:
  1.017
  Hz Zeyneb'in Kufede okuduğu hütbe


  Bismillahirrahmanirrahim


  “Ey kufeliler dinleyin!“ Bu ses ile beraber nefesler sineye çekildi develer, atlar hareket etmekten kendilerini alıkoydular. Rüzgar Zeynep’in sesine mikrofonluk yapmak için yavaş yavaş harakete geçti. Bütün insanlar Ali kızı Zeynep’i dinlemek için sabırsızlanmaya başladılar, acaba bu esir hanım ne konuşacak diye pür dikkat olmuşlardı.

  ALLAH’a Hamd-u Sena olsun. Selat ve selam benim babam Hz.MUHAMMED (s.a.a)’e ve temiz soyuna olsun

  deyince herkes şaşkınlık içerisinde birbirlerinin yüzlerine bakmaya başladılar ve sesini duyup ama onu göremeyenler ise Ali mi gelmiş, bu ses Hz.Ali’nin sesine benziyor zira bu fesahet ve belağat ile konuşuyor.Hani bunlar yabancılardı oysa bu hanım benim babam Hz.MUHAMMED (s.a.a) diyor, diyerek şaşkınlıklarını dile getiriyorlardı. Hz. Zeynep daha ilk cümlesiyle halkda şok etkisi yapan hitabesine şöyle devam etti.  “Ey Kufe halkı! Ey aldatılmış zavallı halk, bize mi ağlıyorsunuz?
  Oysaki bizim gözlerimiz hala yaşlı ıztıraplarımız dinmemiş, feryadlarımız yatışmamıştır. Sizler, gerdanlığın kayıp edip sonrada toprak içerisinde arayan kadın gibisiniz. Sizler, ALLAH ve Resulüne iman getirdiniz ama daha sonra işlediğiniz bu büyük günahla onun kökünü kazıyıp attınız. Sizden fesat, şer ve şarlatanlıktan başka bir şey de beklenemez, sizler o güle benziyorsunuz ki ne yiyilen nede koklanandır. Sizin nefisleriniz ne kadar da kötü bir nefistir, sizler ALLAH’ın gazabına uğramış ve cehennemlik olmuş bir toplumsunuz.


  Bizleri öldürdünüz şimdi bize ağlıyorsunuz. Evet! ALLAH’a yemin olsun ki çok ağlayın az gülün, bu işlediğiniz cinayetin kanı sizin yakanıza yapışmış, bu yaptığınız pis ve kötü amellerinizden kurtulamazsınız ve bu ar ve rezillik sizi kahr edecek hiç bir suyla bu çirkef lekelerinizden yıkanamazsınız.


  Peygamberin oğlu ve cennet gençlerinin efendisinin kanı nasıl yıkansın, siz iyiliklerin mabedini ve yardıma muhtaç olanların derman kapısını yıkıp öldürdünüz. Siz, ALLAH’ın ve Resulünün size olan Hüccetini öldürdünüz.


  Ey Kufe halkı! Öyle büyük ve kötü bir günaha saplandınız ki, ALLAH’ın azap ve felaketi sizin üzerinizdedir. Uğraşlarınız, eliniz, yaptığınız her iş ALLAH’tan bela olarak size dönsün ve maalesef o belayı sizler istediniz ve zillete düçar oldunuz.


  Ey Kufe halkı! Vay olsun size, kimin cigerini söktüğünüzü biliyormusunuz? Siz, MUHAMMED Mustafa (s.a.a)’ın göğsünü açıp cigerini aldınız, ismet perdesini yırttınız. Siz Peygamberin kanını akıttınızın farkındamısınız ve ona nasıl bir saygısızlık ettiğinizi biliyormusunuz? Siz öyle büyük bir günah işlediniz ki günahınız yer ve gökyüzünü doldurdu, sizin bu yaptığınız günah ve işlediğiniz cinayetten dolayı gökyüzünden kan yağmasına şaşırmayın.


  Ahiret günü ALLAH’ın kahır ve zelil edici azabı haktır ve gerçekleşecektir. Ve o gün sizin için ne bir yardımcı nede kurtarıcı olacaktır. ALLAH’ın verdiği şu sürede mutluluk yaşamayın ve ALLAH azap etmede acele etmez sabrı çoktur ve bilin ki ALLAH size bu cezayı vermek için sizi beklemektedir
   
  Sponsorlu bağlantılar
 2. Zeynebül-Kübra

  Zeynebül-Kübra KF Ailesinden Özel Üye

  Mesajlar:
  3.679
  Beğenileri:
  30
  Ödül Puanları:
  717
  Allah razı olsun canım ablam:gülüm::gülüm:

  :agla: bunu her okudukça içim acıo
   
 3. sultan_mehmet

  sultan_mehmet © ◄ كُن فَيَكُونُ ► Yönetici Forum Administrator

  Mesajlar:
  16.603
  Beğenileri:
  2.897
  Ödül Puanları:
  9.598
  ilk defa okudum Allah razı olsun. Ama aklımda soru işaretleri kaldı. Googleye başvurmam lazım :)
   
 4. araf

  araf KF Ailesinden Özel Üye

  Mesajlar:
  3.867
  Beğenileri:
  98
  Ödül Puanları:
  3.847
  :allah: razı olsun

  emeğinize sağlık..
   
 5. Takva

  Takva Guest

  Allah razı olsun canım ablam emeğine sağlık Rabbim cennette komsu eylesin inş.
   
 6. sahasan

  sahasan © ◄ كُن فَيَكُونُ ► Forum Administrator

  Mesajlar:
  13.118
  Beğenileri:
  4.065
  Ödül Puanları:
  9.820
  Çok duygu yüklü bir yazı... :F:
   

Sayfayı Paylaş