Hüzün güzeldir hüzün gibi yaşayana...

miray

KF Ailesinden
Özel Üye

Sessiz feryatlarımı dinliyor yüreğim.Bitmek tükenmek bilmez bir feryat..Allah'ım nedir bu bendeki hal?ne oluyor bana?...Hiç susmaz mı bu yürek ,susan dillere inat?...

Geldi haber darma dağın bir zamanda.Söylenenlere sağır,kör,dilsiz gibiydim mübarek.Neydi bu söylenenler.Biri mi öldü?.Hayırdır bu ne matemdir bendeki?...

Karalar çöktü aniden tebessümlerime.Söyleyen yerini sessizliğe bırakma inadındaydı.Bendeki ise algı problemi.Söylenen söylendi ve gitti.Geldi gece yarısı, kafama bir taş dank etti.Allah'ım ne zormuş yürek yorgunluğu.Yok yok bu bendeki hüzün sarhoşluğu.Hemen daldı gözlerim uykuya, son duyduklarımı unutmak adına.Ne çare güneş doğdu durum aynı.

Seyrini artmalara bırakıyordu adeta.Ve anlıyorum insanlar tuhaf.Secdeye yöneliyorum her defasında, derin bir pişmanlıkla.

Teselli bekler haldeydim.Bakıyordum dostların dudaklarına ,olumlu bir kaç cümlecik duyma sancısıyla.
Anneciğim diyorum ''yanıyor yüreğim.Bir şeyler de bana.Anlatmasamda baksana gözlerime belli olmuyor mu ya?.Sen anasın anlarsın..''

Dokunmayın yüreğime yanıyorum.Neydi duyduğum o cümleler yankılanıyor beynimde.Ya Rabbi diyorum ben bu kadar mı düştüm?Vallahi üzüntüm söyleyene değil söylenen cümlelere.

Bir gece daha geldi.Söyleyin hangi yağmur söndürür bu yangını?Hangi ateş küle döndürür?

Ya Rabbi!! ne dua etsem bu yaraya olur çare?Ya Rabbi!! tut elimi çıkar beni bu gaflet çukurumdan.

Hüzün çiçeğin solmak üzere yA RASULALLAH.Girersen rüyama belki kalmaz bu hüzünden bir yara.Gelde gül kokunu içime çekeyim kana kana.Belki dönüşürüm hüzünden bir ağaca.Köküm iman, yapraklarım zikir, meyvelerim ihlas olur.Etrafa hüzündenn koku saçarım.En sonunda kendimi dar ağacı misali ağacımda infazımla idam olup vuslata ererim ALLAH'ın izniyle..

Ve böyle sürüp giden birkaç gün.Bu hal beni yer bitirir bildim.Günlerce söyleyenden derin bir sükut dinledim.Dua Dua, sessizlik yolumun arefesindeyim.Lakin gözlerim yaşlarının tazeliğini koruyor.Sessizce çığlıklarım oluyor...Durmadan ,defalarca hüzün hançeriyle kalbim hançerleniyor hala.O sözleri hazmedemedim/hazmedemiyorum..Yüreğim yangın yeri İlahi aşka.Çünkü yok başka çare bu telaşa.

Ya Rabbi rahmet eyle.Hüzün güzeldir hüzün gibi yaşayana...

alıntı​

gülsenam

Tecrübeli
Dokunmayın yüreğime yanıyorum.Neydi duyduğum o cümleler yankılanıyor beynimde.Ya Rabbi diyorum ben bu kadar mı düştüm?Vallahi üzüntüm söyleyene değil söylenen cümlelere.
ellerinize sağlık süperdi....

KF_Admin

Administrator
Forum Administrator
Sessiz feryatlarımı dinliyor yüreğim.
Bitmek tükenmek bilmez bir feryat..
Allah'ım nedir bu bendeki hal?ne oluyor bana?...
Hiç susmaz mı bu yürek ,susan dillere inat?...

:tşk: :gül: