Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

Hüznümün noktalı bir-gülü

Konusu 'NESİR (düz yazı)' forumundadır ve AhDe_VeFaLi tarafından 22 May 2009 başlatılmıştır.

 1. AhDe_VeFaLi

  AhDe_VeFaLi Guest

  [​IMG]

  Hüznümün noktalı bir-gülü

  Sayıklamalar…
  Sen desen ki bir dalgadır
  Ben derim ki bir ateş
  Bu yüzden ateş ve suyu
  Aynı kasede sunuyorum

  İçinde hüzün olmazdı ya.Bir bir yazılmazdı ya.Nehirleri sonra gemileri ve ardından limanları yakmazdı ya.Bu hüzün sesinde durulmazdı ya.Yar.Yine de bahar.Yine de gece düşleri.Yine de muamma.Yar.İçinde sesin.Soluğunda ismin.Bakışında esişin.

  Vurdum kıyısına denizlerin.Kumlar boşaldı ellerimden.Saatin dakikaları her biri bir kum zerresiyken ve kayarken avuçlarımın arasından,sana gelmek için atıldığım yollarda takılmak…Yar…Yine de baharı çizip,koynunda bir çocuğun cesareti ile atılmak kimsesizliğin fizan hecelerine,sana gelmek…Sana gelmek bütün çocukluğumu büyütmektir.Al hece hece bağrına.Sana çocukluğumun büyümeye hazır gülümseyişleriyle geliyorum.İçimde hercai düşler.Her baharı görünce yeniden açılan.Al.Bu sessizliğin sermestliği suyun azizliğinden içime akan nehirlerdendir.

  Vardı da yoktu.Yoklukta varlıktı.İsimde bir giriş.Alfabede elif…Ve hüzün.Aşktı da hem gözlerin değmediği bir andı.Zamanlarda bir yıldı.Yıllardan bir asır.Sıcaktı.Gündü .Geceye yıldızdı.


  En çok da benim sancılarım
  Dökülün yerlere boncuk boncuk
  Saçılın gençliğimin anlarına
  Yankılansın sesleriniz.
  Mavi,yeşil,siyah, mor
  Renk alayları
  Dökülün etrafa
  Beyaz beyaz

  Ey hüznümün noktalı bir-gülü! Sesim ol.Yüreğimin kavi duraklarında. Yankılansın her anışımda yüreğimin boşluğunda ismin….

  Sevgili kayıp çocuklar sokaklarını arıyorlar eylüle cemre dokunan zamanlarında. Durup durup yakıyorum anlarımı.Aynaları m diz boyu siyahlık.Belki de bu yüzden dağınıktır saçlarım.Korkuyorum şimdi bahara dokunmaya.Eylü le çalıyorum renkleri.Sarı dan bir hüzne bürünüyor matemim.

  Sevgili içimde cemreler yusuf diye atıyor.Yarımdan kırık bir ezgi.Uyanıyorum da ellerimde kalmış muştularım.Gizlenmiş liğin avareliğinde sabrım çatladı.Yoruldum ki bir eylül uyandı gözlerimde.Birikmiş bütün düşlerimi koşuyorum kaçarcasına geceden.Çatlası n istersen yüreğimden akan yaşım.

  Ey hüznümün bir-gülü

  Sana dua dua biriktim de öylece bekledim.Şimdi yüreğimin kavi parmaklı zindanlarında hercailerin açmasını bekliyorum.Ya gelip bahardır dersin.Ya da hazandır deyip gidişlerde kalırsın.

  ....

  B.Can
   
  Sponsorlu bağlantılar
 2. Zeynebül-Kübra

  Zeynebül-Kübra KF Ailesinden Özel Üye

  Mesajlar:
  3.679
  Beğenileri:
  30
  Ödül Puanları:
  717
  Çok güzeldi ablamm çokk..ALLAH razı olsun..:gula:

  Ey hüznümün bir-gülü


  Sana dua dua biriktim de öylece bekledim.Şimdi yüreğimin kavi parmaklı zindanlarında hercailerin açmasını bekliyorum.Ya gelip bahardır dersin.Ya da hazandır deyip gidişlerde kalırsın.
   

Sayfayı Paylaş