Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

Harem gerçeği/Gerçeği yazmayan tarihçiler utansın

Konusu 'İSLAM TARİHİ' forumundadır ve Bİtakat tarafından 30 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. Bİtakat

  Bİtakat Deneyimli Üye Kademeli

  Mesajlar:
  115
  Beğenileri:
  11
  Ödül Puanları:
  7
  İnsan oğlu yaşadığı sürece bir çok acılar yaşar. Bazen düştüğü yerde kan ve acı birlikte yaşanır. Ancak bunlardan daha ziyade yaşanılan bir acıda yürekte yaşanan acılardır. Belki bunlardan biri olan Ecdadı osmaniyeye dil uzatarak karalama amacı güden bazı zihniyetlerin duruşu. Hiç bir ülke yoktur ki kendi acdadını bu denli hasmihane duygular ile karalamaya çalışır.Ancak biz istisna olanlardanız.

  İşte bu güneşi karalama alışkanlığına sahip neferlerin enstruman olarak kulandıkları değerlerin başında "Harem" gelmektedir. Ancak acaba harem işlev yönü ile ne idi? veya ne yapardı diye irdelemeden farklı noktalara çekilerek; Ecdadı osmanyenin sultanlarını aşalamak ve şehvet düşkünü göstermek için haremi olduğundan başka göstermeye çaba sarf edilmesi kabul edilemezdi.

  Gerçekte harem savaş zamanında yetim kalanların barınma ve yiyecek ihtiyacının tespit edildiği.Yetim ve dulların barınak olarak kulanıldığı bir yer iken Bu ecdadı osmanyeye saldıran neferler tarafından kasti olarak Yanlış manalar yüklenmeye çalışılmıştır.
   
  Sponsorlu bağlantılar
Daha önce açılmış benzer konular:
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş