Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

~ Gözyaşı ~

Konusu 'NESİR (düz yazı)' forumundadır ve AhDe_VeFaLi tarafından 13 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. AhDe_VeFaLi

  AhDe_VeFaLi Guest

  Gözyaşı; [​IMG] gönüller iklimine sunulan nimetlerden sadece bir tanesidir. Kalbi yumuşaklara, merhamet dolu olanlara Allah'ın bahşettiği güzel bir nimet. Hem de bedeli ödenmeyen ödenemeyecek olan bir nimet.
  Biz biliriz ki, Her nimetin bir külfeti, her külfetinde bir nimeti vardır.
  Gözyaşı; [​IMG] göklere uçurur gecelerde kendini bileni, karanlık sandığımız geceleri aşk ve ateşin rengine boyar, kıpkızıl yapar.

  Gözyaşı [​IMG] yıldızlara alırda götürür, götürürde yakar seni. Sevda ağacının meyvesidir en tatlı en sade ve en güzel. Aynı zaman da sevda tohumunun yegane can suyudur.

  Gözyaşı [​IMG] yıldızları tanımaya doğru çıktığımız yolculukta; dünyada üşüyen bedenimizi ve yüreğimizi ısıtabilen bir güç, acizliğimizi ispatlayan bir sevdadır.

  Akar, gözyaşı [​IMG] gözlerimizden ince ince ve tane tane
  Sevda tohumunu ektiysen kalbe, merhamete, vicdana; yazdıysan acılar içinde bir mektup gel diye, yıldızlar haydi uçurun beni göklere dediysen ve her şeyin, herkesin sevgisini çıkarıp, tek O'nun sevgisini doldurduysan beynine, kalbine, tüm hücrelerine İşte o zaman çağır ve başla yüreğindeki sevda ağacını gözyaşlarıyla [​IMG] sulamaya.

  Her gece çökerken yavaş yavaş yüreğine, yalnızlığa adım atarken; dertlerinle, aşklarınla, sevinçlerinle ve hüzünlerinle baş başa kalmaya başlayınca, seni terk etmeyen tek dostun, tek yoldaşın[​IMG] gözyaşıdır. O her yerde her zaman seninledir. Yeter ki iste, yeter ki çağır. O hemen gelir.
  Gözlerine yaş dolduysa üzülme iyi bak, gözlerinden damlayan[​IMG] gözyaşına. İyi bak neler diyor sana. İyi bak, ne diyor sana
  Ben[​IMG] gözyaşıyım.

  Allah'ın ilk yarattığı gibi tertemiz, günahsız ve safım.
  Bana nice hasret sığmış, tasa yerleşmiş. Sizinle var ol-muş, sizinle yaşamışım. Eğer beni sizlerin gözlerine getiren yüreğinizin derinliklerinden çıkıp en Yüce makama çıkan tövbenizse; ben yıldız olur yağarım yüreğinize. Yıldız olur dizilirim kirpiklerinize. Gözlerinizden başlayarak bedeninizi meleklerden bile daha saflaştırır hafifletirim. Uzayın bilinmeyen, bilinmesi de mümkün olmayan noktalarına ışınlarım sizi. Fark edemezsiniz bile. Ben senin Yaradan'ın önündeki acizliğinin şahidi, ispatıyım..Yüreğindeki kibri, kibirden doğan kötü duyguları, hastalıkları yıkar, ruhunu temizlerim.
  Ben [​IMG] gözyaşıyım.

  Ayrılmaz dostunum senin. Kötü günde de iyi günde de hep[​IMG] gözlerindeyim. Sevincinizde de hüznünüzde de ben varım. Benimle paylaşırsınız her şeyi.. Ben hep[​IMG] gözlerinizdeyim. Yeter ki çağırın beni, yeter ki isteyin beni.
  Ben [​IMG] gözyaşıyım

  Allah'ın ilk yarattığı gibiyim hâlâ. Tertemiz ve günahsızım.
  Dualarınız benimle ulaşır Yaradan'a. Ben varsam siz değerlisiniz. Ben varsam siz rahmete nail olursunuz. Ben varsam merhamet ve vicdanınız sizinle konuşur.
  Bazen mazluma eşlik ederim, bazen bir anneye. Bazen zenginler çağırır, beni bazen fakirler. Ben kimseye küsmem, zalime bile. Yeter ki çağırsın beni, yeter ki isteyip yüreğini açsın bana. Yeter ki gel desin.
  Ben[​IMG] gözyaşıyım.

  Hemen gözlerinde biterim. Bensiz yapamazsınız. Nasıl ki toprağın bağrına ekilmiş bir tohum, gökyü-zünün ağlamasına ihtiyaç duyarsa, kalbinizdeki sevda ağacı da beni ister. Pınar olur, beslerim ben onu.
  Merhamet benle başlar. Sevda benimle hayat bulur. Kalpler benimle büyür. Hayat benimle güzeldir. Peygamberler bile vazgeçmedi benden. Ben onların mirasıyım. Kıymetimin farkına varın ve çağırın beni.
  Unutmayın, ben [​IMG] gözyaşıyım

  Biraz olsun huzura kavuşmak için [​IMG] gözyaşı vazgeçilmez bir güzellikse eğer; yüreğimizde saklı kalmış ne varsa apaçık bırakalım[​IMG] gözyaşlarını. O anlatsın suçlarını, sevdalarını. Yüreğinde saklayamayız ki.
  Gözümüzden [​IMG] yaş akmasa, divane olduğumuz gecelerde yürek neye dayanabilir ki?
  Bir damla[​IMG] gözyaşı, yüreğini, duygularını yaşatmaktır.
  Kararan, çıkmazda olan sözlerini bırak, bir damla gözyaşına [​IMG]


  Alıntı
   
  Sponsorlu bağlantılar
 2. Kraliçe

  Kraliçe KF Ailesinden Özel Üye

  Mesajlar:
  6.892
  Beğenileri:
  275
  Ödül Puanları:
  8.742
  Teşekkürler Rabbim Razı Olsun Çok Güzeldi:gula:

  İnşAllah Hep Rabbimiz İçin Gözyaşı Dökeriz:agla:
   
 3. Mu@YMe

  Mu@YMe Vip Üye Özel Üye

  Mesajlar:
  9.258
  Beğenileri:
  147
  Ödül Puanları:
  1.017
  çok güzel bir yazıydı emeğine sağlık

  ALLAHU teala razı olsun Ahde Vefalım

  forumu su basacak ...
   
  1 kişi bunu beğeniyor.

Sayfayı Paylaş