Farklı tatlar

' Yaren

KF Ailesinden
Özel Üye
yoğurtlu Kırmızı lahana(denenmiştir)

yeteri kadar kırmızı lahana
yeteri kadar yoğurt
az miktar mayonez
tuz
sarımsak

Lahanayı doğruyoruz orta irilikte,yoğurt,mayonez ,tuz ve sarımsağı ayrı bir kapta birleştirip iyice karıştırıyoruz.Kırmızı lahanamızın üzerine döküyoruz.

(Dün misafirlerimize yaptık ,beğendiler.Basit ama lezzetli )

yogurtluk%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1lahana.jpg

' Yaren

KF Ailesinden
Özel Üye
Ketçap ve sucuk karışımlı milföy(Denenmiştir)

1 Paket milföy
yeteri kadar sucuk
ketçap
üzeri için 1 adet yumurta

Yapılışı:Milföyler yumuşadıktan sonra,sucuklarımızı ufak ufak doğrayıp bir kaba aktarıyoruz içerisine ketçapı döküyoruz biraz bol olursa daha lezzetli oluyor.ikisini birbirine karıştırıyoruz iyice.Daha sonra milföylerimizin arasına yerleştiriyoruz.
Yumurtamızıda milföylerin üzerine sürüyoruz.
(Milföyü normalde hiç sevmem ama bu şekilde biraz daha hafif oluyor sanki ve daha lezzetli )

DSC05128+%5B320x200%5D.JPG

' Yaren

KF Ailesinden
Özel Üye
Domatesli kaşar

Genelde kahvaltıda yaptığımız bir şey biz severek yiyoruz ama herkes sevmeye de bilir

Teflon tavanıza gör kendim 2 tane kullanıyorum,2 tane domatesi soyup halka halka ince dilimler halinde doğrayıp tavamıza diziyoruz,üzerinide ince dilimler halinde kesilmiş kaşar peynirini ekliyoruz kaplasın heryerini.Tavamızın üzerini kapakla örtüp kısık ateşte kaşar eriyene kadar pişiriyoruz.Eridikten sonra üzerine Pulbiber ekliyoruz.

Bazı zamanlar domatesin üzerine salam koyup onun üzerinede aynı şekilde kaşar koyupta yapıyorum o da güzel oluyor.

blogger-image--488445802.jpg