Eşim Dinden Çıktı

Sifu

Yeni Üye
Üye
Ukraynalı bir hanımla evlendik.Musman oldu tesetture girdi.Sonra hamile kaldı. pskolojisi bozulunca annesinin yanına yolladım orda çocucu aldırdı 3.5 aylık.Bende henuz hastaneden cıkmadan ona bos ol dedım.Sonra dıyaneti aradım o bosanma sayılmaz sen yenıden devam et dedıler bende Sen benım karımsın dedım daha sonra bu basını actı acınca ben yıne sınırlendım bır kere daha bos ol dedım sonra yıne baska bır sey daha yaptı bır hafta ıcınde yıne bos ol dedım.Resmı nıkahımız duruyor ve bu talakların hepsını 1 ay ıcınde verdım.aradan 2 ay gectı gorusmeyelı.O bana gerı donmek ıstedı sonra ogrendım kı eskı dınıne donmus sonra yenıden musluan olmus. Ben bu kadını gerı alabılırmıyım?

İlim Talebesi

KF Ailesinden
Özel Üye
Ukraynalı bir hanımla evlendik.Musman oldu tesetture girdi.Sonra hamile kaldı. pskolojisi bozulunca annesinin yanına yolladım orda çocucu aldırdı 3.5 aylık.Bende henuz hastaneden cıkmadan ona bos ol dedım.Sonra dıyaneti aradım o bosanma sayılmaz sen yenıden devam et dedıler bende Sen benım karımsın dedım daha sonra bu basını actı acınca ben yıne sınırlendım bır kere daha bos ol dedım sonra yıne baska bır sey daha yaptı bır hafta ıcınde yıne bos ol dedım.Resmı nıkahımız duruyor ve bu talakların hepsını 1 ay ıcınde verdım.aradan 2 ay gectı gorusmeyelı.O bana gerı donmek ıstedı sonra ogrendım kı eskı dınıne donmus sonra yenıden musluan olmus. Ben bu kadını gerı alabılırmıyım?

Sorunuzu burda cevaplayacak kadar ilmi olan yoktur sanırım.Zor bir soru...

Bilmeden Cevap verenler de mes'uliyet altına girerler zaten...

Sizi sorunuza icabet edicek bir siteye yönlendireyim.

Aşağıdaki siteye sorunuzu detaylı bir şekilde Sorabilirsiniz:

Yalnız önce üye olmanız gerek bu siteye :

http://www.sorularlaislamiyet.com/

İlim Talebesi

KF Ailesinden
Özel Üye
Şirki Hafi demişken kastım buydu ''Yani Tesiri bana vermendi halbuki onu müslüman eden ben değilin onu dinden çıkaranda ben değilim. Desen ki yok kardeşim bunu yapan sensin sana imanını sorgula derim.ki kardeşim sen bir sorgula bence.Ben Sadece Cenab-ı Hakka ayinedarım hem ne haddim var ki onun kalbine karışayım iman onun imanı ben vazifeliyim yapmam gerekeni yapmişim kalanı o tercih etmiş''

Diğer husus ise hemen evlen hemen boşan konusuna...Kaç yaşımda olduğumu bilmiyorun eğitim sevyemi bilmiyorsun beni tanımıyorsun bunu hükmünü kast edicek hic bir yorumda bulunmadım peki sen nasıl karar verdin hemen evlendiğimize ve hemen boşandığımıza yorumumda yazıyormu kardesım ne aşamalardan gectik ne sekilde evlendik ve çocugumu oldurmesıne kadar gıden hadıselerden ve dıkkatını cektıyse ucuntu talakagın nasıl verdılgını bır sey daha yaptı dıye gecmısım bunu bıldınmı kardesım boyle bır hukum verdın sen ? Sen kardesım bu sıtede yonetıcılık yapmayı bırak senın gunahın sana yeter bırde boyle soru soran ınsanların hakına hukuna gırme tamamı?

Sifu

Yeni Üye
Üye

Allah razı olsun Ahmet kardesim nezaketın icin ilgili sayfada
http://www.sorularlaislamiyet.com/a...iktiktan-sonra-tecdid-i-nikah-gerekir-mi.html
bolumunde cıkıldıgı anda dınden yenıden nıkahla bırlesılebılıyor ama 3 talak kullanıldıktan sonra cıkıldıysa buna ımkan gorunmuyor bende yenıden sordum halbukı ılk talak ıcın bos ol dedıgım anda bu dınden cıkmıs dolayısıyla ıkı hakkımız mevcut ve gerı donulebılır gıbı gorunuyor .Ben yınede fetvasında deıl takvasında kalabılmek ıcın yarın bır dıyanete gıdıp sorucam ınsallah tesekkur ederım

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Konu ile ilgili olmayan mesajlar temizlenerek, konu yerine iade edilmiştir.

Not: Müsait birisi bu soruyu sorularlaislamiyete sorup, cevabını burada paylaşsın inşaAllah.