Elif Lam Mim Okunuşu Türkçe ve Arapça

Elif Lam Mim Okunuşu Türkçe ve Arapça

Elif Lam Mim Suresin Okunuşu:
  1. Elif lam mim
  2. Zalikel kitabü la raybe fıh- hudel lil müttekıyn
  3. Ellezıne yu'minune bil ğaybi ve yukıymunas salate ve mimma razaknahum yunfikun
  4. Vellezine yu'minune bi ma unzile ileyke ve ma unzile min kablik- ve bil ahırati hum yukınun
  5. Ulaike ala hudem mir rabbihim ve Ulaike hümül muflihun

Elif Lam Mim Suresi Türkçe Anlamı için Tıkla

Manası:
1.Elif, Lam, Mim.
2.İşte o kitap, bunda şüphe yok, müttakiler kötülükten korunacaklar için hidayettir.
3.Onlar ki gaybe iman edip namazı dürüst kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan Allah yolunda harcarlar.
4.Ve onlar ki hem sana indirilene iman ederler, hem senden önce indirilene. Ahirete de bunlar kesinlikle iman ederler.
5.Bunlar, işte Rabblerinden bir hidayet üzerindedirler ve bunlar işte felaha erenlerdir.

Ayrıca şimdi linklerini vereceğim konuları da mutlaka okuyun; AŞAĞIDAKİ LİNKLERE DE TIKLAYARAK DAHA GENİŞ BİLGİLER ALABİLİRSİNİZ.

Elif Lam Mim Suresi Arapça için Tıkla
Elif Lam Mim Dinle Ok Takipli için Tıkla

elif-lam-mim.jpg

Ayrıca videodan dinlemek için:

Elif lam mim ezberle nasıl hızlı olur?

Kuranı kerim ezberleme tekniklerini öğrenerek ayet ezberlemeyi daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Elif lam mim okunuşu indir

Okunuşunu ilk mesajda bulunan metni seçerek kopyala yapıştır ile bilgisayarınızda bir editöre alabilirsiniz.

Elif lam mim suresi fazileti

Bakara suresinin ilk 4 ayeti ve ayetel kürsi okumanın fazileti ile ilgili daha önce paylaştığımız konuyu okuyabilirsiniz:

Elif lam mim anlamı diyanet

Türkçe mealini yukarıda paylaşmış idik. Diyanet İşleri Başkanlığının sayfasından ulaşmak istiyorsanız, aşağıda verilen linki tarayıcınıza kopyalayarak açabilir ve diyanetin uygulamasından okuyabilirsiniz. (Hem arapça hem Türkçe anlamıı yani meali...)

Kod:
https://kuran.diyanet.gov.tr/mushaf/kuran-meal-2/bakara-suresi-2/ayet-1/diyanet-isleri-baskanligi-meali-1

Son düzenleme:
A

AhmetYasin

Ziyaretçi
15 temmuz için dua okuyacaktım önce elif lam mimdi çok işime yaradı sağolun.

M

Misafir Yorumu

Ziyaretçi
Elif lam mim ezberlemek istiyorum ama bir türlü yapamıyorum. Kolay bir şekilde nasıl ezberleyebilirim lütfen yardım edin?

M

Mehmet Çatık

Ziyaretçi
Elif lam mim ezberlemek istiyorum ama bir türlü yapamıyorum. Kolay bir şekilde nasıl ezberleyebilirim lütfen yardım edin?
Türkçe olarak yazmış zaten, Nasıl ezberleyemiyorsun. Bir dilde bir şey ezberlemek için o dili biliyor olmaz gerekir. Söylendiği ya da okuduğun zaman sana hiç bir mana ifade etmiyorsa ezberlemen biraz zorlaşır, Kaldı ki neden ezberleyesin, Okuyup manasını kavramaya çalışıp kendini geliştirsen daha akıllıca bir işe yapmış olmaz mısın? Oturun arapça set alı arapça öğrenin. en azından okuduğunuzu anlarsınız.

Moderatörün son düzenlenenleri:

KaraHilal

Çalışkan Üye
Türkçe olarak yazmış zaten, Nasıl ezberleyemiyorsun. Bir dilde bir şey ezberlemek için o dili biliyor olmaz gerekir. Söylendiği ya da okuduğun zaman sana hiç bir mana ifade etmiyorsa ezberlemen biraz zorlaşır, Kaldı ki neden ezberleyesin, Okuyup manasını kavramaya çalışıp kendini geliştirsen daha akıllıca bir işe yapmış olmaz mısın? Oturun arapça set alı arapça öğrenin. en azından okuduğunuzu anlarsınız.

bak kardeşim yazdıklarından ve hala buralarda olmandan ateist vs olmadığını mealcilerden olduğunu düsünüyorum, anlamını bilerek okumak en güzelidir ancak bu anlamını bilmeyenler arapçasını da okumasınlar demek değildir, zira insan yalnızca maddeden ibaret olmadığı ve cihaz ve duyguları sadece akıldan ibaret olmadığı için aklıyla anlamasa bile Allah ın kelamından kalp ve diğer latifeler de hisselerini alırlar ve faydalanırlar.
O yüzden kuran okuyanlara arapçasını okumayın türkçe anlamını okuyun demek ahmaklıktır. Ancak yalnızca arapçasını okumayın ayetin manasını da okuyun ve hayatınıza tatbik edip yaşantınızı kuran ile hemhal edin demek en güzelidir.

SETR

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
KaraHilal Allah razı olsun eğer bu elif lam mim konusunda da türkçe-arapça diye aynı şeyi yaparsa ip banlama yaparsınız hocam.

A

asmin

Ziyaretçi
bir kısmını ilk önce 10 kez tekrar et sonra diğer bölümünü ve birleştirerek oku öyle devam et ben dualarımı hep böyle ezberlerim

U

Uwuwewewe OSAS

Ziyaretçi
Öncelikle selamunaleyküm:
Kardeşim ellerine sağlık,okuyandan da okutandan da Allah razı olsun. Allah hepimizi affetsin.

H

hikmet bardakçı

Ziyaretçi
arabca okuyabiliyorsan tekrar tekrar oku defalarca ezberledigiyin farkına varacaksın sadece odaklan ve gece okuman ezber için iyidir

T

Tamam

Ziyaretçi
Mehmet çatık bazı hocalar Arapçasından ezberlemelerini istiyor öyle olabilir

Türk_milleti

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar her fırsatta elif lam mim okuyorum ve buradan açıklamalarını gayet rahat aldım. Türkçe anlamınıve arapça okunuşlarını buradan öğrendim. Teşekkür ederim.

İ

İBDA Askerleri

Ziyaretçi
Kardesim duayı indir ve bol bol dinle ben böyle ezberledim yolda giderken şarkı yerine bunu dinle bir kac gün whemen ezberlesin Allah'ın izniyle