Dikkat Edin.. Lütfen

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Selamun Aleyküm

Biraz önce .. Gribinden bir kişinin daha Ankarada ölüdüğü haberini okudum

Bir sağlık sektörü çalısanı olarak bir abi bir kardes olarak uyarıyorum arkadaslar küçümsemeyin bana birşey olmaz demeyin küçük çocukları olanlar evlerinde yaslı insanalar olanlar varsa onlara dikkat edin çünkü onların dirençleri daha zayıftır otobüs vs. gibi toplu tasıma araçlarını sık kullananlar fazla dikkat etmeli toplu tasıma araçlarına binlerce kişi biniyor binlerce kişi o koltuklara oturuyor o paslı demirlerden tutuyor dikkat edilmesi gereken husus el ayak temizligi üst bas güleceksiniz belki ama çorap temizligi

ayaklar mikrobu en çok tasıyan yerlerdir ve yere yakın oldugu için çok çabuk mikrop kapar ve taşır

özellikle evde ufak bebekleri olanlar dikkat etsinler eczanelerde dezenfektanlar satılıyor ablalarımız haftada birde olsa bu kimyasallardan tuvalet banyo musluk tutacagı kapı kulpları gibi çok el degen yerleri dezenfektanlarla temizlesinler bu dönem tüylü halı kullanmamaya dikkat edin halıfleks lerden uzak durun tokalaştıgınız insanlara dikkat edin nargile içenler zevklerine ara versin o hortumları ben dahil binlerce kişi nefeslerini veriyor o şişeler temizlenmiyor arkadaslar bizlerce içiyoruz Allah dert verip derman aratmasın kimse bana bişey olmaz demesin TETBİRİNİ alsın Takdiri Allaha bıraksın

üzülmeyelim......

Alıntı...