Cinlerle ilgili sorunum

Ali Çelik

Yeni Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir yaşadığım bazı sorunlar var, güçlü ve dirençli bir insanım ve yaşadığım bu tarz olumsuzlukların hayatımı etkilemesine mümkün mertebede izin vermemeye çalışırım. Mesleğim gereği devamlı gece çalışıyorum bununda ister istemez bazı dezavantajları oluyor. Daha önce çalıştığım bir projede gece çalışan personel kalp krizi geçirip vefat ediyor, sabah vardiyayı teslim almak için gelen arkadaş bunu farkediyor. Vefat eden personelin yerine ben işe başlıyorum çalıştığım bölge tenha bir yer elektrik ve aydınlatmalar yok bu bölgede sık sık sabah ezanına yakın saatlerde ismimle bana seslenenler oluyor, etrafı kontrol ettiğimde hiç bir insanın olmadığını farkediyorum. Biraz ilginç bir yerdi sık sık anormal durumlar yaşıyordum ve benim izin günümde geceye gelecek insanlar sürekli problem çıkarıp şirkete o bölgede gece çalışmak istemediklerini söylüyorlardı. Onlarla konuştuğumda aynı şeyleri onlarında yaşadığını ve korktuklarını söylediler. Acaba vefat eden arkadaşın kalp krizi geçirmesini sebebi bu olabilir mi? Ben yinede bu konunun pek üzerine gitmedim bir süre orada çalıştım ve şirketin sözleşmesi bitince beni farklı projeye aldılar. Şu anki projede yine devamlı gece çalışıyorum. Burada aydınlatmalar var pek tenha bir yerde değil. Yanlız çalışıyorum. Yapım gereği çok yufka yürekli bir insanım bölgede dolaşan aç kediler vardı gece bana gelen yemeği onlara vermeye başladım, zamanla hepsi alıştı ve kapının önünde uyuyorlar. İkide karga var her gün hava aydınlanınca gelip kedilerden arda kalanları yedikten sonra gidiyorlar. Konuyu fazla dallandırıp budaklandırmadan sadede geliyorum. Kedilerden biri yediği ekmeği alıp benim kapımın önüne getirip parçalayıp yemiş bende farkında olmadan aceleyle çıkıp kırıntılara bastım. Durumu çok net hatırlıyorum içim cız etti bir an sonra ortalığı süpürüp işime devam ettim. O dönemden sonra ailemin nazar olarak adlandırdığı durumları çok sık yaşmaya başladım. Sabah eve gidip uyduğumda çok garip rüyalar görüyordum. Ansızın irkilip uyanıyorum odanın içinde kıyafetlerim havada oluyor ve yere düşüyordu. Arkamı dönüp uyumaya çalışıyordum. Yanlız bu hafta içerisinde durumlar iyice ağırlaştı. Rüyada bir evin içinde tanımadığım üç insanla birlikteyim kapıda iblis var ve bize kapıyı açmamızı söylüyor. İki kişi korkup bir kenarda dura kaldılar esmer bir kız olan üçüncü kişi kontrolünü kaybedip kapıya ilerlemeye başladı hemen onu tuttum Fatiha suresini okumaya başladım sonrasında Allah'ım yardım et falan dedim. Kişi bana öfkeli bir şekilde bakmaya başladı. Tekrar sureler okumaya devam ettim. Tekrar Allah'ım yardım et dedim ve kalın öfkeli bir ses tonuyla tuttuğum kız bana onun adını anma diye bağırdı. O an bir sahabe sesi duydum Arapça dualar söylüyordu. Yani ben öyle sandım kandırılmış ta olabilirim bir kaç saniye sonra uyandım. Karşımda ayna vardı ve aynanın yönü başka tarafa çevrili olmasına rağmen garip bir yüz ifadesi ile kendimi gördüm ama o anın şoku ile bunun farkına varamadım bakışlarımı başka yöne çevirip tekrar aynaya bakınca asıl görmem gereken açıyı gördüm yani kendimi değil. Buna benzer bir kaç ağır rüya daha gördüm, artık düzgün uyuyamıyorum aileme istemedende olsa kötü davranmaya başladım. Korkudan ziyade çok öfkeliyim, durumu babama anlattım. 1992 yılında babama bir büyü yapılıp evin taş duvarına saklanmış ve babam şehir şehir hastane hastane gezip tedavi olmaya çalışmış ama eve geri döner dönmez delirmenin eşiğine geliyormuş. Kapıları parçalamış annemin burnunu kırmış en sonunda babaannem birinden yardım istemiş ve şahıs direk büyünün olduğunu yeri söyleyip getirmesini istemiş. Sonrasında babam iyileşmiş şu an bir sorunu yok. Babam bana bunları anlatınca kafamda soru işaretleri oluştu. Kasabada birileri ile iletişime geçtik yardımcı olması için biriyle konuştum. Annemin ve benim ismimi aldı ve beni 20 dk sonra aradı sen akşam ezanından sonra besmelesiz bir işe başlamışsın ve ekmek ufağına basmışsın oğlum dedi. Konuyu az çok biliyorsunuzdur sanırım istemedende olsa bazılarına zarar vermişim.

Şimdi sizlere sorum ben kendi kendime dualar ediyorum evden çıkarken uyurken ama tam manası ile bir türlü kurtulamadım şu dertten. Bana yardım edecek insanda büyük ihtimal Muska veya Cevşen yapacak. Bazı yerlede bunun Allah'a şirk koşmak olduğunu okudum. Acaba yanlış bir yoldamı ilerliyorum. Çünkü babamda bir süre muska taktı ve iyileşince çıkardı. Kesinlikle Allah'tan başka hiç bir şeyden medet veya yardım ummuyorum. Ama bu konuda nasıl davranmam gerektiğini inanın bilmiyorum. Zora düşmüş bu kardeşinize nasıl bir tavsiye verebilirsiniz?

Son düzenleme:

SETR

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Merhaba kardeşim,
Allah cc sizi sıkıntılarınızdan kurtarsın inşaAllah. Bu konu ile ilgili şöyle bir cevap mevcut:

Kendisine büyü yapılıp cin musallat olan kişi, bunlardan nasıl kurtulabilir?

Değerli kardeşimiz,

Cinler genellikle tek başına kalan ve bünyesi uygun olan, vücudunda açık menfez bulunan insanları korkuturlar. İnsanlara ürperti, vesvese, heyecan, asabiyet, telaş gibi hisler verirler. Asr-ı saadette cinler maddi olarak da saldırı yapabiliyordu. Hz. Ali (r.a.) Celcelutiye'de kendine hüddam olan ifritler vasıtasıyla, namaz kılarken kafir cinlerin veya düşmanlarının taarruzundan korunuyordu. Veya Hz. Peygamber (asm), beyt-ül mal'dan hırsızlık yapan bir cini direğe bağlıyordu. Günümüzde böyle maddi görüntü ile karşımıza çıkmıyorlar.

Asr-ı saadette meydana gelen hadiseleri ve rivayetleri iyi anlamalı, iyi tabir etmeliyiz. Yoksa bir çok konuda yanılabilir, hatalı bilgilere sahip oluruz. Olayın meydana gelişi ile şahıslar arasında iyi bir irtibat kurmalıyız. Hadiselerin hikmetini ve mahiyetini iyi kavramalıyız. Hangi söz, nerede, hangi olay neticesinde söylenmiş, bunu idrak etmeliyiz.

Cinler, insanları korkutmayı, vesvese ve şüpheye düşürmeyi, aciz ve çaresiz bırakmayı severler, kendilerine yalvarılmasından hoşlanırlar. Halef, selef meselesi bu konuda tesirli bir sebeptir. Yani, insan yaratılmadan evvel yeryüzünde cinlerin hakimiyeti vardı. Mantık, muhakeme, iz'andan uzak cin toplulukları yeryüzünü fesat ve savaşa boğdular. Sonra üzerlerine halife olarak insan geldi. Kafir cinler insanlara rahatsızlık verirken bu zarar insanın bünyesine, yapısına göre değişir. Yoksa cinler, her insana gidip zarar veremez.

Cin, insana tasallut edince, onu korku, ürperti hisleriyle sefahat ve kötü alışkanlıklara sevk eder. Yani, sıkıntı ve korku, endişe ve ürperti ile insan ibadeti terk eder; içkiye, kötü alışkanlıklara, intihar etme duygusuna müptela olur.

Böyle bir cin tasallutuna maruz kalan kişiler, eğer iyi niyetli, ihlaslı ve metafizik aleme kabiliyeti olan kişilere rast gelirse, Allah'ın (c.c.) izniyle şifa bulabilir. Sadece dindar olmak yeterli değildir; bazı medyumluk kabiliyetlerinin de olması gerekir. Bu olayların hepsi ilmidir. Ayrıca tılsımat-ı Kur'aniye, ehil kimseler vasıtasıyla cinlerin tasallutuna uğramış insanlara yardımcı olabilir.

- Cinin zararsız hâle getirilmesi mümkün müdür?

Evet, mümkündür. Zira cinin başka yere kaçmaması, medyumluk kabiliyeti olan kişinin gözlerinin hüneriyle sağlanır. Ancak buradaki maddi gözümüz değildir.

Çünkü biz cinleri, beş duyu organımızdan biri olan göz ile göremeyiz. Manyetik akım, el, göz ve nefesten farklı farklı frekansta çıkar. Gözden çıkan bir şua, cini olduğu yerde sabitler, kımıldayamaz hâle getirir; cini bulunduğu yere âdeta mıhlar. Belki cin çeşitli kılıklara girebilir, korku ve ürperti veren görüntü gösterebilir, ama insanın bu konudaki üstünlüğü tartışılmaz. İnsanlar arasında meşhur "göz hapsi" deyimi tam bu hadise için geçerlidir.

Nazar devam ederken cin bir yere kaçamaz. Bu arada okunacak olan tılsımat-ı Kur'aniye dediğimiz ayet ve dualarla, cinin üzerine gönderilen manyetik nefes onu nötr hale getirir, yani öldürür. Ama gönderilen akıma göre bu yaralanma ve çeşitli zarar verme şeklinde de olabilir.

İlave bilgi için tıklayınız:

- Büyüyü bozmak için bir hocaya gitmek caiz midir?..

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Ali Çelik

Yeni Üye
Üye
Çok teşekkür ederim. Bir kaç saattir uyumaya çalışıyorum, ara ara uyanıyorum. Nişanlım uyardı uyurken çenem kilitleniyormuş ve dişlerimi gıcırdatıyormuşum, dişlerimi tak tak tak şeklinde vuruyormuşum. Cumartesi bana yardımcı olacak arkadaş ile görüşeceğim umarım o zamana kadar kendime hakim olabilirim. Çok asabiyim sağa sola saldırasım geliyor. Bu günahkâr iblis sürüsüne zarar vermek istiyorum. Ben inançlı bir insanım oyuncak etmeye çalışıyorlar kendilerine ama Allah büyük, kolay lokma olmam.

Son düzenleme:

Ali Çelik

Yeni Üye
Üye
Bana yardımcı olacak arkadaş ile bu gün görüştüm. Muska yazmaya pek sıcak bakmadı. Parada istemedi gönlünden ne koparsa dedi 50₺ bıraktım bende. Ellerini başıma sırtıma ve bacaklarıma ayaklarıma dayayarak dua etti. Sürekli esnedi gözlerinden yerlere yaşlar döküldüğünü görebiliyordum. Kafama yatmayan tek şey ilk okumaya başladığımda duvara bakmamı orada sakallı bir şahıs veya yüzü kapalı bir bayan görüp görmediğimi sordu baya denedi ama hiç bir şey görmedim ışığa falan baktırdı. Sadece daireler çizen sarı bir nokta gördüm. Şimdi benim 21 gün sonra ve 41 gün sonra bidaha gitmemi söyledi. Zeytinyağı verdi vücudumun sol tarafına sürüp yarim saat bekletip sonrasında gusellenme mi falan söyledi. Anlattığına göre iki ayrı kabile varmış bana zarar veren. Bunları neye dayanarak söylüyor ve bunları nasıl görüyor anlamıyorum. Bir yandanda net bir para istememesinden ve muska yazmak istememesinden dolayı kötü niyetli biri olmayacağını düşünüyorum. Gelişmeleri yine yazacağım buraya. Belki aynı sorunları daha sonra başka bir kardeşimiz yaşar iyi ve kötü tecrübelerimi paylaşmış olurum. Akşam ezanından sonra Felak, Nas, İhlas sureleri ve Ayet el kursi okuduğumda tüylerim diken diken oluyor. Ama kesinlikle faydasını görüyorum.

okuryazar

Uzman Üye
Allah sifa versin @Ali Çelik
söylediklerinizden hareketle gittiginiz kisinin ben de güvenilir olduğunu düşündüm sonucta kendi menfaati icin saçma sapan şeyler istememiş, inşaAllah faydasını görürsünüz, ayrıca tecrübelerinizi ve gelişmeleri konu altında yazmanız da isabet olmuş, Allah korusun başlarına aynı sorun gelen kişiler için yol gösterici tavsiyeler olmuş olur.