Cemaatle Sabah Namazı ve İzin

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Selamun AleykumBen 13 yaşındayım ve namaz kılmaya camiye gidiyorum ama annem sabah namazına gitmeme izin vermiyorSabahın köründe başıma bir şey gelir diye korkuyorSorularım;
1Annemi dinlemeyip gitmem günah mı
2Günah değilse annemi nasıl ikna edeyim

Hayırlı günler

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Allahın koruduğuna kimse zarar veremez.(Ayetel kürsü ,felak ve nas oku çıkarken)
Eğer insanın eceli gelmişse kimsede engel olamaz.
Kaza ve kaderde Allahtandır.

e) “Bir kimsenin mescide alakasını görürseniz, onun mü’min olduğuna şehadet edin, zira Cenab-ı Hak şöyle buyuruyor: “Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inananlar imar ederler.” (Tirmizi, Tefsir, Sure 2. H. No 3092)

Tavsiye:Gidebiliyorsan git derim sağlık giderse veya ecel gelirse geriye dönüş yoktur.

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Selamun AleykumBen 13 yaşındayım ve namaz kılmaya camiye gidiyorum ama annem sabah namazına gitmeme izin vermiyorSabahın köründe başıma bir şey gelir diye korkuyorSorularım;
1Annemi dinlemeyip gitmem günah mı
2Günah değilse annemi nasıl ikna edeyim

Hayırlı günler

Vealeykümselam
"Ey talib-i hakikat! Madem hakta ittifak, ehakta ihtilâftır. Bazan hak, ehaktan ehaktır. Hem de olur hasen, ahsenden ahsen." cümlesini izah eder misiniz?

İnsan bazen daha iyi ve daha güzelini ararken iyi ve güzelden mahrum olabilir. Hatta bu anlamda “iyi, daha iyinin düşmanıdır” denilir. Hadiste “En zayıfınıza göre yürüyün” buyrulur. Hızlı gitmek iyidir; ama bu yürüyüş bazılarını kafileden ayıracaksa, zarar verir.

İnsan kendine ait hususlarda tavizsiz olabilir, en iyi ve en güzeli arayabilir ve aramalıdır da. Ama başkalarına karşı toleranslı olmak daha idealdir. Hak yolda farklı metotlarla hizmet veren kişiler hakta ittifat etmişlerdir. Benim tarzım ehaktır, en güzelidir deseler ihtilafa düşerler.

Bu bakış açısını yakalayan zatlar uyumlu olurlar, problem olmadıkları gibi problem çözücü kimlikleriyle öne çıkarlar.

(1) bk. Sözler, Lemeât