Bugün yaşamaya ne dersin

• Konuyu başlatan AhDe_VeFaLi
  • Başlangıç tarihi
A

AhDe_VeFaLi

Ziyaretçi
BUGÜN YAŞAMAYA NE DERSİN
Günesin o ilk dogus anina en son ne zaman tanik oldun insanoglu, taptaze isiklarinin tüm vücuduna yayilmasini ne zaman izledin kendinde, bir sonbahar sabahi o ilikligi ne zaman hissettin yüreginde... Bizler aslinda bize hergünün bir lütuf oldugunu anlamayacak kadar duyarsiz bir sekilde geçip gidiyoruz bu hayattan. Hanginiz sabah gözünü açtiginda bunu dünyaya tekrarliyor: Bugün özel bir gün çünkü ben bugün de yasiyorum, gözlerim açik ilk nefesimi bilinçli bir sekilde çektim içime, bu bir ayricalik, bugün özel bir gün, evet.. bugün bana birgün daha yasama sansi verildi diye. Insan yasaminda ne sorunlar var ama biz o kazagi alamadik diye bütün günü o güzelim ruhumuza ve bedenimize azap çektirmekle geçiriyoruz veya sevgiliniz sizin sevginizin yüceligini anlamadi diye kahroluyoruz veya sular gitti diye, hava sogudu diye bütün gün kendimize ve sevdiklerimize surat asiyoruz. Bir de söyle düsünelim, siz basli basina bir yasamsiniz ve hayatta telafi edilemeyecek tek sey ölümdür. Sular elbette gelecektir, soguk hava için biraz daha siki giyinebiliriz, sevgilin seni anlamiyorsa aslinda senin sevdana layik olmadigini pekala algilayabilirsin... Peki, bu hayata ne zaman gülümseyeceksin, ne zaman kendin için birseyler yapacaksin, en sevdigin çiçegi neden hala baskalarindan bekliyorsun, bugün kendine niye o çiçegi almiyorsun, ne zaman miskinliginden bir sabah da ödün verip doganin israrla uyanisina kendini de sahit etmiyorsun, unutma ki bu hayati güzellestirecek olan da çekilmez hale getirecek olan da sensin, sakin baskalarini suçlama... Hadi artik her sabah yüregine kocaman gülümsemelerle dolu bir nefes çek ve bütün gün verdigin her nefesin içine bu gülümsemelerden katarak etrafindaki tüm canli varliklari varligindan haberdar et. Hayata öylesine gelme ve de öylesine gitme, unutma ki bir agacin gövdesine sarildiginda onun kalp atislarini duyabilecek kadar bu dünyada duyarli yasamak senin elinde, her ne olursa olsun tani veya tanima ama günaydinini ve gülümsemeni hiç bir canlidan eksik etme. Unutma sen bu dünyada basli basina bir yasamsin ve bu yüzden bile varligin çok özel.

Evet insanoglu, bugün YASAMAYA VAR MISIN?
Düşünceyüreği

__DURU__

KF Ailesinden
Özel Üye

Ben bugünde yaşıyorum.yarında ise meçhulüm!!!!..emeğinize sağlık olsun inşAllah.:tşk: