Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

Biraz da matematik yapalım..

Konusu 'FORUM OYUNLARI' forumundadır ve merwe tarafından 23 May 2009 başlatılmıştır.

1. merwe

merwe Tecrübeli

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    7
    geçtiğimiz günlerde ziruh'la kırtasiye alışverişine çıktık. ikindi üzeri, havada bunaltıcı bir sıcak... dedik yolumuzun üstündeki medreseden alalım alacaklarımızı... medreseye girdik, acaba hangi kitapçıya uğrasak... nasıl karar kıldık hatırlamıyorum ama girdik bir kitapçıya... amca epey esprili çıktı... [​IMG]

ara tonlar yok, ne renk istersiniz...
    yok kızım bu renk en altta olsun, şu rengi onun üstüne koyalım... paket yaparken bile ayrı bir eğlenceydi amca...

sonra dedik ne kadar tuttu...
    - matematiğiniz nasıl sizin, gibi cevap verdi...
    saf saf atladım, iyidir matematiğim borcumuz neydi, diye tekrar sordum... amca onu üç buçuktan , beş tanesi bir lira yetmiş beş kuruş yapar.. falan filan diyerek cevap verdi...

üstüne birde soru hediye etti bize... ama hemen atlamayın, biraz düşünün öyle cevap verin diyerek... matematik sohbeti yapmayı seven bir amcaydı... daha fazla soru sormadan kaçalım bir an önce dedik ziruh'la...[​IMG]

soruldumu o soru bilmiyorum ama eğlenceli, bu basit soruyu sizinle paylaşayım...
    üç kedi üç fareyi üç dakikada yerseeee...

yüz kedi yüz fareyi kaç dakikada yer?

Sponsorlu bağlantılar
  2. merwe

merwe Tecrübeli

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    7
    sorunun cevabını kimse bilemedi sanırım...:üzgün:

3. Zeynebül-Kübra

Zeynebül-Kübra KF Ailesinden Özel Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    717
    yine 3:D değişen bişe olmuo yine her kediye birer fare düşüo yiyin yiyin kediler:kızdım::D

4. sahasan

sahasan © ◄ كُن فَيَكُونُ ► Forum Administrator

Beğenileri:
    4.065
    Ödül Puanları:
    9.820
    doğru cevap galiba?, böyle yaşlı amcalar küçükken bize de çok denk gelirdi :)

Sayfayı Paylaş