Bilgisayarın İpsini Değiştirme Sabit İp Verme

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
SelamunAleyküm arkadaşlar,
çoğunuzun da bildiği gibi internete girdiğiniz bütün bu bilgisayarların bir iç ipsi, bir de internette gezerken kullandığı dış ipsi mevcuttur. Dış ipyi değiştirmek genelde hackerlar tarafından kullanılan biraz daha zor bir yöntemdir, ancak içerdeki ipleri değiştirmek basittir ve bilgisayarınızın bağlı olduğu ağda bir düzen ve takip sağlaması yönünden faydalıdır. Bunu ufak bir komut çalıştırarak ya da ağ bağlantılarına tıklayarak yapabilirsiniz. Şimdi ikisinin de nasıl yapıldığını anlatalım:

1) Komut ile ip değiştirme:

1. Başlat -> çalıştır (run) kısmına cmd yazın, siyah ekran açılınca sırasıyla aşağıdaki komutları yazın.
  2. "ipconfig / release" yazın (tırnak işaretleri olmadan) ve enter tuşuna basın.
  3. "ipconfig / renew" yazın (tırnak işaretleri olmadan) ve enter tuşuna basın.

2) Ağ bağlantılarından ip değiştirme:

Bu işlemi videodan izleyerek yapabilirsiniz:

NOT: Komut ile değiştirilen ip değişkendir, ancak videoda uygulanan yöntemdeki ip sabittir, değişmez.
Anlamadığı ya da soracağı birşey olan konu altından anlaşılır ve net bir şekilde sorusunu sorabilir, bildiğimiz kadarıyla yardımcı olmaya çalışırız inşaAllah.

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
İpi niye değiştirelim onu anlamadım.
Benim bildiğim ipi üye banlanınca değiştirip bida üye oluyor fakat hiç denemedim.
Başka bir özelliği var mı?\:)

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
İpi niye değiştirelim onu anlamadım.
Benim bildiğim ipi üye banlanınca değiştirip bida üye oluyor fakat hiç denemedim.
Başka bir özelliği var mı?\:)

o kadar çok kullanıyoruz ki saymakla bitmez, üye banlanınca dediğin ilk komutla değiştirmek oluyor işte bazen de modemi kapatıp açmakla ya da resetlemekle olabiliyor, ama herzaman işe yaramıyor, iç ip yi değiştirmek ise networku parçalara bölmek, her parçaya ayrı yetkiler vermek, sabit ip üzerinden kullanıcıları takip etmek vs.. birçok işte kullanılıyor.