Benim ecdadım Osmanlı’dır diyenlere

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
S.A.

Günümüzde ecdadım Osmanlı diyerek samimi olarak övünen gençler var. Konuşurken biz Osmanlıyız, üç kıtaya, hükm ettik, şu gördüğün tarihi binaları hep ecdadımız Osmanlı yaptı, Osmanlı şöyleydi, böyleydi der... Bunu samimi olarak söylerler... Fakat hayran baktığı tarihi eserlerde, kitabelerde, eski eserlerde yazılan yazıları okuyamaz... Hatta Osmanlıcayı farklı bir dil gibi zannederler, bilmezlerki sadece yazısı farklı...

Divan Araştırma ve Eğitim Derneği Osmanlıca öğrenmek isteyenler için ücretsiz kurslar tertip etmeye başlamış...

İstanbulda olan herkese tavsiye ederim, hatta sizler de tanıdıklarınıza tavsiy edin...
-------

PROJENİN ADI: "OSMANLI TÜRKÇESİ EĞİTİM PROGRAMI: “2010 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİNDE KÜLTÜR VE TARİH MİRASIMIZLA BULUŞMAK”

PROJE HAKKINDA: Uzman Öğreticiler tarafından her seviyede Osmanlı Türkçesi okuma ve yazma dersleri verilerek kültürel mirasımızla doğrudan iletişim kurmak isteyen bireylere katkıda bulunmak. Hem Osmanlı Türkçesi ile basılmış eserleri hem de İstanbul başta olmak üzere tarihi eserlerimiz üzerindeki Osmanlı Türkçesi yazı ve kitâbeleri okuyabilme kabiliyetini artırıcı eğitim faaliyetlerinde bulunmak, kültürel geziler, konferanslar ve atölye çalışmaları tertip etmek. Bu sayede tarihi ve kültürel mirasımızla barışık bireylerin sayısını artırmak.

16 HAZİRAN SALI, 18 HAZİRAN PERŞEMBE, 20 HAZİRAN CUMARTESİ, 21 HAZİRAN PAZAR GÜNLERİ KURSLARIMIZ BAŞLIYOR

İRTİBAT İÇİN KURS SEKRETERİ: MUHAMMED ALİ EKER - 0536 511 40 00

KURS PROGRAMI:

Hafta İçi:
Salı - Perşembe günleri Saat: 19:30 - 21:30

Hafta Sonu:
Cumartesi günü Saat: 10:00 - 14:00 / 14:00-18:00
Pazar günü Saat: 10:00 - 14:00 / 14:00-18:00

Not: Talep olması durumunda ilave sınıflar açılacaktır.

Not: Kurslarımız ÜCRETSİZDİR

Son düzenleme:

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
çok güzel olurdu , saatleri uymuyor
özellikle Risalei nur okuyanlar için çok faydalı olurdu
:aglama::aglama::aglama:​