Bazen gam için arsın, bazen de hicransın!

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bilmem ki hangi baharın lahzasında ki nazarsın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi vakit umutlarım için açmayı bekleyen bir goncasın, o kalbinle gül-i nihalsin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hasreti sineme bırakan arsın, sessizliğin şadında sabırla nefeslenen ne zarif bir fidansın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden gönül nidamı duymazsın, mütemadiyen esarın perdesinden bakan ülfetli nazmısın[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönül hangi lisanın manasında esen feryattır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhun bekleyen serencamında ki nasib-i aşk, nasıl bir vaktin iştiyakında kalbinde sancıdır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Umut şimdi içimde gamdır, her yanında hüzün bir başka nazar ile sinemde açan hicrandır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bazen içim mi geçiyor, düşlerim kalbimin sürura olan ihtiyacına şimdilerde geçit vermiyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Gömlümün sahrasında ki aşk sanki bir hicran[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi lahzaya erişsem, gece gündüz demeden gönlümü suskun nazarın ramına hasretsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ömür kumaşımı hiç tereddüt etmeden vakfetsem, irademden vazgeçerek o ihsanına erişsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sabır neymiş, hakkaniyet hangi lisanın manasında sultanmış şehrine malik olarakta göçsem[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sus artık diyor, gönül şirazesi aşka meylediyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nefsim sukut ederek sessizlik iklimine çekiliyor, ne akıl ve ne fikir bu manayı tefsir ediyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhumun sessiz ahendinden esini bahşeden bir melal, sürur içinde gönlümde filizleniyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalk artık uyumak yok diyor, azimet için heba ettiğin ne varsa telafi etmek için soyun diyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden bu vakte kadar ihsandan çok uzaktım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İnşirah için hiç ellerimi açmamıştım, gönül kapımın kapalı olduğundan habersiz candım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]O vakit aşkı nasıl ve hangi terlakkilerle adlandırıp, ruhumla hakikatin didarına koşardım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasıl bir hesabın beklediğini umursamadan her nefesli gibi yaşardım, peki nasıl hicrandım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]