Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

Başörtüsü Açılımında Akla Takılanlar

Konusu 'GÜNCEL' forumundadır ve Ze'Mahşer tarafından 15 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. Ze'Mahşer

  Ze'Mahşer Guest

  Siz hiç o ismini duyduğunuz büyük büyük holdinglerde bir tane başörtülü bayan gördünüz mü?

  Yıllardır akreditasyonu olmadığı için Anıtkabir’e, askeri törenlere, Ankara’daki Zafer Bayramı kutlamalarına katılamayan bir medya grubunun çalışanı olarak geçtiğimiz günlerde kulağıma gelen bir haber beni derin düşüncelere sevketti.

  Efendim olay şu: Türkiye’de CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın eşitlikten, demokrasiden, insan haklarına saygıdan, kılık kıyafetine göre insanların yargılanmaması gerekliliğinden bahsettiği şu günlerde, yıllardır bu düşünceleri dile getirmekle kalmayıp aynı zamanda uygulayan gazetelerden birinin başörtülü foto muhabiri Türkiye’nin en büyük otomobil fabrikalarından birine gider.

  Daha önceden randevular alınmış, çekimler ayarlanmış olmasına rağmen herhalde başörtülü birinin geleceği tahmin edilmemiş olacak ki; foto muhabirini karşılayan görevli bir anda şok olur, “şirketimizin kuralı, foto muhabiri de olsanız başörtülü alamayız” cevabını verir.

  Şok olma sırası foto muhabirine gelir. Burası askeriye değil, devlet dairesi değil, üniversite değil, bildiğimiz bir özel fabrika. Üstelik benim nereden geldiğim biliniyor. Önceden konuşulmuş, randevular alınmış. Bu başörtüsü uygulaması da nereden çıktı, diye söylenirken randevuyu ayarlayan şahsa telefon açınca işler değişir. Gerekli üst birimlere ulaşılır. Olay daha da büyümeden özür dilenerek foto muhabiri içeri alınır.

  Olay kapanmasına kapanır ama rahatsızlık ortada. Demek ki böyle bir uygulama var. Yoksa kapıdaki görevli, bir gazetecinin geleceğini bile bile, kendi kafasına göre böyle önemli bir karar veremez. Hele Türkiye’nin en prestijli fabrikalarından birinde çalışıyorsa, hiç veremez. Birilerinin lütfederek, oradaki başörtüsü uygulamasını açıklamasını bekliyorum.

  Bu olay Türkiye’de Deniz Baykal’ın ağzından çıkan sözlerin, bazıları için hala bir önem taşımadığının göstergesi. Hani lafa gelince Türkiye’nin en özgürlükçü isimleri, şirket patronları, holding sahipleri, gazeteleri, gazetecileri neden işyerlerinde bir tane bile başörtülü çalıştırmazlar merak ediyorum. Aslında ben biliyorum da, onlar nasıl izah ediyorlar onu öğrenmek istiyorum. Aynı kalifikasyona sahip iki bayandan başörtülü olanı neden eleniyor topluma onu anlatmalarını bekliyorum.

  Siz hiç o ismini duyduğunuz büyük büyük holdinglerde bir tane başörtülü bayan gördünüz mü? O Türkiye’nin en özgürlükçü basınında başörtülü bir muhabir, editör gördünüz mü? Göremezsiniz. Bırakın kalifiye bir elemanı, başörtülü çaycı bile göremezsiniz.

  Sayın Baykal’ın açılımını samimi bulursunuz, bulmazsınız. İnanırsınız, inanmazsınız. Ama birileri bu süreçten etkilenirse, Baykal’ın açıklamaları yaşananların insan hakları açısından değerlendirilip herkese eşit muamele uygulanmasına vesile olursa, bu bile büyük bir kazanımdır diye düşünmek lazım.

  Şemsettin Efe
   
  Sponsorlu bağlantılar
 2. Mu@YMe

  Mu@YMe Vip Üye Özel Üye

  Mesajlar:
  9.258
  Beğenileri:
  147
  Ödül Puanları:
  1.017
  başörtümüzü kendi egoları ve çıkarları için kullanan herkezi RABBİM görüyor ve işitiyor
  bizlerin cengide bu olsun inşeALLAH..TABİ BAŞÖRTÜMÜZÜN HAKKINI VERİR, onu layıkıyla taşır ve savunursak
  bu uğurda bizlere düşen pes etmeden yolumuza devam etmek
  başörtümüze sahip çıkmak,yılanlara fırsat vermemek ve oyunlarını bozmak
  acaip bir çarkın içinde dönüp duruyoruZ...RAHMAN yar ve yardımcımız olsun inşeALLAH

  teşekkürler :33439:​
   
 3. Ze'Mahşer

  Ze'Mahşer Guest

  Amin İnşaallah kardeşim...
  Belirttiğiniz gibi hakkıyla Başörtüsüyle birlikte Tesettüre sarılanları en iyi Allah c.c. bilir.
  Rabbimiz c.c. ülkemizden Nur Suresi'nden şaşmayan Nur'lu kardeşlerimizi eksik etmesin İnşaallah...

  :33439: :33439: :33439:​
   
 4. MuHaCiR

  MuHaCiR KF Ailesinden Özel Üye

  Mesajlar:
  140
  Beğenileri:
  27
  Ödül Puanları:
  0
  Başörtüsüne takanlar
  Başörtüsü kullananlar
  Başörtüsü Takanlar

  Amelimiz bu olmuş....
  Dini siyasetten ayırdık diyenler daha düne kadar çarşaf giyerek meydanlarda üzerindeki çarşafı yakanlar bugün ne olduda çarşaflıyı başörtülüyü bağrına bastı...

  Zaten bunların ne mal olduğu belli chp ister çarşaflı ister cübbeli satılıklar dolsun hakkiki müslümandan oy alamazlar..Deniz baykal dahi cübbe giyer ve eşine çarşaf giydirse bile ona oyumu vermem..

  Tarih bunların yaptıklarına şahittir ve bizde şahit kalacağız beleğimizdeki kirli tarihlerini kimse silemez ...
  Yeryüzündeki laik zulumatlar bunu bilsinki onların kanunları bizi bağlamaz. elbette o daracık mezarlarında ALLAH ın kanunları geçerlidir varsın şimdi kendi kanunlarıyla övünsünler..  .
   
 5. bell_boss

  bell_boss Tecrübeli

  Mesajlar:
  29
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Zaten chplilerin isleri belli olmaz, ister çarsaflilara ünvan versinler ister vermesinle;ister alsinlar içeri ister almasinlar.
  Bence oyunlari kendilerine Rabb'im oyunlarini biliyor bizim yapacagimiz sadece oyunlarinin en kisa zamanda bozulmasi için dua etmek...Emegine saglik çok gündeme deger bir konu.Tesekkürler
   
 6. AhDe_VeFaLi

  AhDe_VeFaLi Guest

  Söyledikleriyle yaptıkları bağdaşmıyo daha düne kadar kapalı kızların üniversiteye girmemesini savunan Baykal bugün çıkmış başörtüsünü savunuyo ha doğruya seçimler yaklaştı,yazıklar olsun Başörtüsünü oyuncağa çevirenlere.
   
 7. FERASETLİ

  FERASETLİ KF Ailesinden Özel Üye

  Mesajlar:
  8.341
  Beğenileri:
  113
  Ödül Puanları:
  1.017
  Sayın Baykal’ın açılımını samimi bulursunuz, bulmazsınız. İnanırsınız, inanmazsınız. Ama birileri bu süreçten etkilenirse, Baykal’ın açıklamaları yaşananların insan hakları açısından değerlendirilip herkese eşit muamele uygulanmasına vesile olursa, bu bile büyük bir kazanımdır diye düşünmek lazım.
  ÇOK GÜZEL BİR KONUYDU PAYLAŞIM İÇİN SAĞ OLUN KARDEŞİM
   

Sayfayı Paylaş