Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

Asker Uğurlama Duası

 1. sultan_mehmet © ◄ كُن فَيَكُونُ ► Yönetici Forum Administrator

  Asker Uğurlama Duası

  Ya Rabbel alemin!
  Ya Rabbi! Bizler genç kardeşlerimizi vatani göreve uğurlamak üzere toplanmış bulunuyoruz,Türk gençliği vatan sevgisinin imandan olduğunu bilir,hudutlarda nöbet tutmanın nafile ibadetten faziletli olduğu şuuru ile ,bu görevi ifa eder .bu güzel duygu ve düşüncelerle onları askere uğurluyoruz.Gençliğimizin ruh yapısında:’’bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,Toprak eğer uğrunda ölen varsa VATAN dır.’’beytinin derin anlamı vardır.

  Ya Rabbi! Bu heyecan,iman ve vatan sevgisi içinde görevlerini yapmalarını onlara nasib eyle,onlara güç, kuvvet, sabır ve sağlık vererek vatanı güzel koruma azmini nasib eyle.

  Vücutlarına sıhhat ve afiyet, kalplerine sarsılmaz bir iman,ihsan eyle

  Bu gençlerimizi ve cümlemizi, her türlü görünür görünmez kaza ve belalardan felaketlerden afetlerden ,Merhametinle muhafaza et Ya Rabbi!

  Kahraman ordumuzu havada karada ve denizde daima Mansur ve muzaffer eyle Ya Rabbi!

  millet sevgisini, ve birlik ve beraberlik ruhunu bizlere de, evlatlarımıza da nasip eyle Ya Rabbi.

  “Arkadaş yurduma alçakları uğratma sakın, Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın, Doğacaktır sana vaat ettiği günler Hakk’ın, Kimbilir belki yarın belki de yarında yakın. Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı, Düşün altında binlerce kefensiz yatanı, Sen şehîd oğlusun incitme yazıktır atanı,Verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı.”dedirten şuuru bizlere ve nesillerimize nasip eyle Ya Rabbi.
  Askerlerimize sağ salim birliklerine varmayı, gördüklerinden ibret almayı, vazifelerini seve seve, canla başla yaptıktan sonra şan ve şerefle evlerine dönmeyi, ana-baba, kardeş ve bütün sevdiklerine kavuşmayı nasip eyle. Dualarımızı dergah-ı izzetinde kabul eyle Ya Rabbi

  Din ve Vatan uğruna ciğerpare evladını feda eden,’’Ölürsen şehid, kalırsan gazi;haydi yolun açık olsun’’diyerek uğurlayan anne-babaları ve uzaktan ve yakından bu merasime katılan bu cemaati iki cihanda aziz eyle Ya Rabbi!

  Ya Rabbi! Dinimize ,devletimize milletimize, kötülük etmek isteyenlere fırsat verme, Vatanımızı ve milletimizi ve mukaddes değerlerimizi,gençliğimizin güç ve kuvvetleri ile her türlü tehlikelerden koru Ya Rabbi!lillahi Rabbil alemin el Fatiha
   
 2. Sponsorlu bağlantılar

Sayfayı Paylaş