Aşk şairi nickli üyeye keramet konusu hakkında izahat.

kalpteniman

KF Ailesinden
Özel Üye

Aşk şairi nickli üyeye keramet konusu hakkında izahat.

Aşk şair nickli üye: Siz kerametlere inanmıyormusunuz?

Ne yapalım bu anlatılan yaşanmış olayları kabul eden eder etmeyen etmez.
Fakat yaşamış olaylara tanık olsaydın böyle karşı çıkmazdın zannediyorum.
Bu işlerde mantık çalışmıyor bir anda olan işlerdir.

H.z Allahın o anda kendisine kalben sığınan kişiye verdiği bir hediyedir kişiye ait değildir.
Cahiller o kişiyi bilmeden ilahlaştırmakla dinden çıkıyorlar.
Daha evvel yazmıştım kendimin yaşayıp şahid olduğum esrarengiz olay.

Evimizde odada oturuyoruz sedirde, yanımda beş yaşında kız kardeşim oturuyor.
büyük kardeşim eline ekmek bıçağını almış sağa sola sallıyor aklınca komiklik yapıyordu.
Bu esnada küçük kardeşim sedirden gitmek üzere kalktı işte tam o esnada rasgele sallanan
bıçak kardeşimin gözüne girdi çıktı.

Kardeşim acının verdiği feryatla benim dizime kapaklandı evimizin içinde sanki kıyamet koptu.
Büyük kardeşim feryad ediyor abi ben kardeşimi kör ettim, küçük kardeşim acıdan feryad ediyor.
Ben bütün irademi topladım sağ elimi kardeşimin bıçağın girdiği gözünün üstüne koydum ve
Her şeyin sahibi kün emri ile her şeyi var eden h.z Allaha sığınarak yasini şerifte geçen
Selamın kavlen minrabbirrahim ayetini durmadan söyledim.

Bir süre sonra kardeşimin feryadı durdu elimi bıçak giren gözünden korka korka kaldırdım göz pınarından
kanlar akıyordu elimi tekrar kapadım beş dakika aynı duaya devam ettim netice kaderimize razı
olduk elimi gözünden kaldırdım aç kardeşim gözünü dedim açtı içi kan kırmızı idi fakat delik çizik
diye bir şey görünmüyordu kardeşimizi biraz daha yatırdık. Yarım saat sonra kaldırdık h.z Allahın
mucizesini gözlerimizle gördük gözde ne bir çizik ne bir delik vardı bıçak nereye gimiş kan nereden
akmıştı belli değildi h.z Allahımızın bu hediyesi bizi kendisine kalben bağlamış kalben imana
kavuşturmuştu.
Ben bu hadiseyi kendim yaşadım hadisenin kahramanı kardeşim şu anda köyümüzde
muhtarlık yapıyor her sıkıntısında Selamın kavlen minrabbirrahım ayetini okuyor.
İşte bazı olağan üstü halleri kerametleri yaşayanlar h.z Allahın verdiği güç ile yapıyorlar.
Fakat saf müslüman bu hali Allahtan bileceğine kuldan biliyor bilmeden şirke düşüyor...

Kalpteniman.