Aşk Amellerimizin Neresinde ?

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Aşk Amellerimizin Neresinde ?
Eşref Ziya'dan "ağlama karanfil" i dinlerken, içimi bir hüzün kapladı. Ürperen yüreğim, bayat dünyama inat, delicesine bağıra bağıra ağlamak, haykırmak isterken bu soru düştü aklıma.
"Aşk hayatımın, amellerimin neresinde"
Hergün sıradanlaşan ve hergün yalnızlaşan ama buna meydan okuyamayan bir -ben- vardı karşımda.
Muhabbet topraklarının suyu kesilmiş, çoraklaşmış, filizleri kurumuş gibi sanki. Ne hizmeti, ne de hizmetteki nimeti, nimetle fena'ya ermeyi mi unutmuşum.?
O sözler, gönül dünyamdaki acziyeti sanki bütün çıplaklığıyla önüme seriverdi.

Ağlama karanfil
Beni de ağlatma
Sil gözyaşlarını

Yeşerecek sevdan
Kutlu tohumlarla
Körpe dudaklarda

Aldırma söylenen o sözlere
Sen dağıt etrafa mis kokunu
Umudu sevgiyi özlemlerini
Ve hasretleri

Susadım karanfil
Çöllerde kavrulan
Kurumuş toprak gibi

Kelepçe vurulmuş
Yemyeşil gövdene
Ben özgürlüğe hasret

diyordu. Kendi hayatımdan birşeyler aradım bu dizelerde ama, ne sıcak bir yataktan, ne evden ve arabadan, ne de evlat ve hanımdan bahsetmiyordu.
Kısacası çok sevdiğim bu dizelerde, yaşantımı bulamadım. Bir an hepsini kırıştırıp atmak ve yoketmek istedim.. Yalnızca Aklımda olan, ruh dünyama tesir edememiş ilim, bu kutsi dava uğruna göz yaşı dökememiş göz...
ne işe yarar kii...
Allâh'ım ben zatından istiyorum : Yine namazlarımı kılarken senin haşyetinden titreyebilmek, ayetlerinle hem ürperip hem sevinebilmek.
İstiyorum, efendimin çehresindeki hüzün benim çehremden de gitmesin.
İstiyorum, onu rüyada görebilmek, bir lahza olsun kokusunu duyabilmek.
Onu duyamadan yaşadığım bu hayatı reddediyorum.
Ey Herşeyi yaratan, varlığı bütün mevcudatı kuşatan Rabbim. Haddim olmayarak, utanarak ve sıkılarak celalinden rahmetine sığınarak yine de istiyorum :
BANA; SEVGİNİ, SEVDİKLERİNİ SEVMEYİ VE ÖMRÜMCE SIRAT-I MÜSTAKİMDEN AYRILMAMAYI NASİP EYLE.
eğer, sana isyansa benim kalan ömrüm, şimdi canımı kabzeyle... AMİN

(ilahi ente maksudi, ve rıdaike matlubi)

Alıntı..

Moderatörün son düzenlenenleri: