Anne Hakkı Ödenmez...

Kraliçe

KF Ailesinden
Özel Üye
anne hakkı ödenmez...

Allah resulü bir gün selman-ı farisiye

-ey selman garipleri ziyarete gidelimmi

-selman-ı farisi : Garipler kimlerdir ya resulallah demiş

allah resulü :garipler kabristanda yatanlardır demiş bunun üzerine gitmişler kabristana allah rasulü orda bir kabre bakarak ağlamaya başlamış selmanı farisi demiş ki : Neden ağlarsın ya resulallah demiş bunun üzerine allah resulü demiş ki :burda bir genç yatar gençliğinde anasına iyi davranmadığı için ateşler içerisinde yatıyor.

Ya selman git medineye haber ver herkes toplansın kabrinin başına .

Selman-ı farisi medineye haber salmış herkes toplanmış kabrinin başına ama allah resulünün ağladığı yandığı kabrin başına gelen olmamış daha sonra elinde bastonuyla yaşlı bir kadın gelmiş.

Allah resulü ey ana bu kabristanda yatan yavrunmudur demiş . Yavrumdur ya resulallah demiş

-ey ana yavrun ateşler içerisinde yanıyor ne olur hakkını helal et ona demiş

-etmem ya resulallah ben ona yemedim yedirdim içmedim içirdim ama o bana zulm etti ya resulallah ben ondan razı değilim demiş

bunun üzerine allahın rasulü kadının gözlerine elini sürmüş ve gözünde ki perdeyi kaldırmış .

Kadın bak mış ki yavrusu ateşler içerisinde bağırıyor :ey ana hakkını helal et bana

ana dayanamamış dayanır mı ,bu ana taş değil dayansın

-hakkım helal olsun yavrum hakkım helal olsun yavrum demiş ve gencin mezarı cennet çukurlarından bir kabre dönüşmüş

Siz siz olun annenizin kalbini kırmayın ona zulm etmeyin onlara of bile demeyin:aglama::aglama::aglama: