Allah'ın yapamayacağı hiç bir şey yok

• Konuyu başlatan Misafir Sorusu
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir Sorusu

Ziyaretçi
Selamün Alekum. Benim ismim Hüseyn soy ismim Selimov. Size Azerbaycandan yazıyorum. Benim aklımda günlerdir bir soru var kime sordumsa cevap vermedi kendim cevap bulmaya çalıştım yine olmadı. Bir cevap buldum ama aklımdaki soruyu tam gidermeye yetmedi. Soru şu Allah her şeyi başara bilir, her şeyi yapa bilir, onun yapamayacağı hiç bir şey yok böyle biliyoruz. Eğer öyleyse, Allah kaldıra bilmeyeceği bir taşı yarata bilir mi? Eğey yaratırsa o taşı kaldıra bilmeyecek ve Allahın yapamayacağı hiç birşey yok sözü yalnış olacaktlr eğer yarata bilmeyecekse yine aynı şey olacak. Bu soru beni çok düşündürüyor. Allaha olan saygım,sevgim,güvenim hiç bir zaman azalmadı. Ama bu soru bana çok meraklı geliyor cevabını öğrenmek istiyorum. Şöyle bir cevap buldum amma ne kadar doğru onu bilmiyorum sorunun yalnış olduğunu düşünüyorum bir örnek vermek gerekirse bir kişi bir yazı yazıyor ve ben ona bu yazıyı senmi yazdın söylüyorum o evet diyor ben peki seni kim yazdı diyorum. Bir anlamı yok çünkü soruyu yanlış soruyorum böyle bir kısır döngüye giriyorum yardım ederseniz sevinirim