Abdestsiz Kuran'a Dokunulur mu ?

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Abdestsiz kuran'a dokunulur mu ? layemessuhu illel mutahherun ayeti abdeste mi işaret eder ?

Değerli kardeşimiz;

İslam alimlerinin genel görüşü abdestsiz Kurana dokunulmayacağıdır. İlgili ayet de bu hususla ilgilidir.
Selam ve dua ile...

Sorularla İslamiyet

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Abdestsiz kuran'a dokunulur mu ? layemessuhu illel mutahherun ayeti abdeste mi işaret eder ?

Soru Abdestsiz kurana dokunmak yada okumak olurmu.dikkat ederseniz ikisi farklı şeyler yani dokunmak ve okumak. soru ikitane yani. 1 abdestsiz kuarana dokunabilirmiyiz? 2 abdestsiz kuranı okuyabilirmiyiz? bunları hadislere veya ayetlere dayandırarak cevaplamanızı istiyorum.

CevapDeğerli kardeşimiz;
Kur'ana abdestsiz dokunulmaz. Ancak abdestsiz olarak mushafa bakarak veya ezberden kur'an okunabilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız...

Son düzenleme:
K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Allah askina yardim edin abdestsiz kurana dokunulur ve okunur diye suan tartisiyoruz...bu normal bir kitapmidir ki hasa al eline istdgnde oku bak olabilir su devirde su mu yok ki abdest almadan dokunucaz ve okuycaz biri beni aydnlatsin tóvbe tovbe 23senedir hayattayim ben yanlismi yasadim dinimi?

' Yaren

KF Ailesinden
Özel Üye
abdestsiz Kuran'a dokunabilyorlarsa namazıda abdestsiz kılsınlar ozaman olursa..Türlü türlü şeyler çıkıyor ortaya ya,o kadar dini kitaplar var, açıpta okusunlar tutulabilir mi tutulamaz mı..