1 Saatini Bana Ayırır Mısın???

Kraliçe

KF Ailesinden
Özel Üye
Adam yorgun argın eve döndüğünde 5 yaşındaki oğlunu kapının önünde beklerken bulmuş.
Çocuk babasına:
"Baba 1 saatte ne kadar para kazanıyorsun?" diye sormuş. Zaten yorgun gelen adam "bu seni ilgilendirmez" diye cevaplamış.

Bunun üzerine çocuk:
"Babacığım lütfen bilmek istiyorum" diye cevap vermiş. Adam,
"İlla ki bilmek istiyorsan 20 dolar kazanıyorum" diye cevap vermiş. Bunun üzerine çocuk,
"Peki bana 10 dolar borç verir misin?" diye sormuş. Adam iyice sinirlenip:

"Benim, senin saçma oyuncaklarına veya benzeri şeylerine ayıracak param yok hadi derhal odana git ve kapını kapat" demiş. Çocuk sessizce odasını çıkıp kapısını kapatmış adam sinirli sinirli bu çocuk nasıl böyle şeylere cesaret eder diye düşünmüş aradan bir saat geçtikten sonra adam biraz daha sakinleşmiş ve çocuğa parayı neden istediğini bile sormadığını düşünmüş belki de gerçekten lazımdı. Yukarı çocuğun odasına çıkmış ve kapıyı açmış. Yatağında olan çocuğa:

"Uyuyor musun?" diye sormuş. Çocuk,
"Hayır" demiş.
"Al bakalım istediğin 10 doları sana az önce sert davrandığım için üzgünüm ama uzun ve yorucu bir gün geçirdim" demiş. Çocuk sevinçle haykırmış:

"Teşekkür ederim babacığım"
Yastığının altından diğer buruşuk paraları çıkarmış adamın suratına bakmış ve yavaşça paraları saymış bunu gören adam iyice sinirlenerek:
"Paran olduğu halde neden benden para istiyorsun?" demiş. Çocuk,
"Ama yeterince yoktu" demiş ve paraları babasına uzatarak:"İşte 20 dolar, 1 SAATİNİ BANA AYIRIR MISIN?" demiş...

yEmRe

Kıdemli Üye
Kademeli
üzüldüm çocuğa şimdi, ne denilebilinir ki,, Allah razı olsun paylaşım güzeldi

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Eskiden de okumuştum buna benzer bir konuyu, teknolojinin akıl almaz bir şekilde ilerlediği, yeniliklerin baş döndürücü hızla meydana geldiği günümüz dünyasında maddiyattaki hızlı terakkiyat malesef maneviyatta makusen mütanasip etkiler göstermekte ve çoğu çocuk bu karmaşık düzende bocalayarak yetişirken içindeki çoğu soruya cevap verememekte ve çoğusu buradaki gibi dahi soramamakta babasına 1 saatini alıp alamayacağını.
neyse bu hamur çok su götürür...