Fatiha suresini hiç böyle okudunuz mu

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
0.jpg

kul derki elhamdulillahi Rabbil alemin :"Hamd alemlerin Rabbı olan Allaha aittir.......

Allahu teala meleklerine hitaben derki....Duydunuzmu meleklerim Kulum bana hamd etti beni övdü......

Kul Errahmanirrahim der:"Rahman ve rahimdir" ......

Allahu teala yine meleklerine:"Kulum beni en güzel isimlerimle andı der.......

kul derki Maliki yevmiddin "Din gününün sahibidir"...

Allah teala derki:Kulum işini bana havale etti

Kul der ki İyyake na'abudu ve iyyake nestain"Ancak sana ibadet eder ancak senden yardım isteriz ......

Allahu teala der ki :Kulumun istediği ona verilecektir der....

Kul der ki :İhdinassıradalmustakim "Bizi doğru yola ilet

Allahu teala yine:Kulumun istediği ona verilecektir der....

Kul der ki RABBİNE :Siradallezine en amte aleyhim gayrilmağzubi aleyhim vellazzaaaallliiin "Bizi sapıklıkta terkedilmememiş gazaba uğramamış nimet verdiklerinin yoluna ilet "der kul.....

Allahu teala :Kulumun istediği ona verilecektir der

HaFsA

KF Ailesinden
Özel Üye
(Fatiha her derde devadır.) [Beyheki]

(Evinde, Fatiha ve Âyet-el kürsi okuyana, o gün cin ve şeytan zarar veremez.) [Deylemi]

(Fatiha ile Âyet-el kürsiyi okuyana, o gün nazar değmez.) [Deylemi]

(Kur'an-ı kerimde hayrı en çok olan sure Fatihadır.) [İ. Ahmed]

(Kur'an-ı kerimin en faziletli suresi Fatihadır.) [Hakim]

(Fatiha suresi Allahü teâlânın gadabını önler.) [Şir’a]

(Fatiha suresi zehire şifadır.) [Ebuşşeyh]

Bir sahabi, Fatiha suresini okuduğunu söyleyince Peygamber efendimiz buyurdu ki:

(Yemin ederim ki, Allah, ne Tevratta, ne İncilde, ne Zeburda, ne de Furkanda, o surenin benzerini indirmemiştir. O, namazlarda tekrar edilen yedi âyet olup, bana verilen Kur'an-ı azimdendir.) [Tirmizi]

Peygamber efendimiz, Cebrail aleyhisselamla otururken bir melek gelip dedi ki:

(Senden önce hiç bir peygambere verilmeyen, sadece sana verilen iki nur ile seni müjdeliyorum. Bunlar Fatiha suresi ile Bekara suresinin son âyetleridir. Bu iki sureden okuyacağın her harften dolayı, istediğin mutlaka verilecektir.) [Müslim]

Bir kabile reisini yılan soktu. Eshab-ı kiramdan biri Fatiha suresini okuyunca, Allah’ın izni ile hasta şifaya kavuştu. Kabile reisi, bir sürü koyun hediye etti. Sahabi, caiz olup olmadığını bilmediği için Peygamber efendimize sordu. Resulullah, (Ne okudun?) buyurdu. O da, Fatiha suresini okuduğunu bildirince, Peygamber efendimiz buyurdu ki:

(Fatihanın şifa olduğunu nereden bildin? O koyunları al, yanındakilere pay et!) [B.Arifin]

zeyd

KF Ailesinden
Özel Üye
Allah razı olsun paylaşım ve aktarımlarda birbirinden güzel olmuş aslında fatihada daha ne sırlar vardır

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Daha önce okumuşuz, ama şimdi okuduğumda ilk defa okumuş gibi oldum, insan nisyana müptela...