Hoş geldin ey suskun sevgilim

FERASETLİ

KF Ailesinden
Özel Üye
CENTER]Hoş geldin ey suskun sevgilim;
Tut sözünü; sus. Mühürle dudağımı,sesimi tut, lâl eyle çığlıklarımı. Nahoş avazların uçurumlarından çekdilimi. Yalanların kuyularından çekip çıkar nefeslerimi. Göklü sözağaçlarının bengisuyuna kat hecelerimi.

leyla1no5.jpg

Hoş geldin ey yüzü gamzelim;
B/akışınınmenzilinde tut gözlerimi. Tir-i müjgan dokunuşlarınla delik deşik etkibrimi. Gör(e)meyip de seni, göster(e)meyip de yanımda yöremde, görürgibi huzurunda tut çaresiz yetimliğimi.

leyla2uo2.jpg

Hoş geldin ay yüzlüm benim;
Tutsaçlarımın kakülünden, kaldır yüzümü yerden. Utancımı tebessümününkıvrımlarına dola, yut. Pişmanlığımı gül yanağının yamaçlarına sar,uyut. Dağıt neşemin saçlarını, hüznün tenine yasla umarsızlığımı.

leyla3ht8.jpg

Hoş geldin ey hesapsız sevincim;
Tutelimi. Avuçlarında tut uzanamadığım uçurum çiçeklerimi. Geri ver uzakdal uçlarına terk ettiğim huzur meyvelerimi. Tut Ferhad’ımın elinden,şirin vuslatların köyüne taşı yüreğimi. Tut Züleyha’mın elini, önü/ardıyırtık gömleklerin kuyusuna zindanına düşürme nefsimi.

leyla4nf8.jpg

Hoş geldin ey ruh ikizim;
Tut,ardında tutulduğum aynalara tut yüzümü... Tut ki aynalarda avuntubulamayan, bakışlarında kendini tanımayan, özlediğinde kendinevaramayan, yüzünü yakmış bir hastayım. Gözbebeğinde tut beni.Ayıplamadan, tiksinmeden bakışının ışığından yüz ver bana. Tut kiresimli el ilanları asılmış bir kayıp çocuğum; duvar diplerine asılıumarsız bakışların kovduğu bir lüzumsuzum. Tut kolumdan, ardın sırasürükle, yuvama götür. Tut ki mürekkebin hiç hatırını sormadığı yırtıkbir kâğıt, kalemin hiç içmeyeceği unutulmuş bir sözüm. Aklında tutbeni; diline dola, dudağına değdir, cümlede kullan, tut bir şiirekafiye eyle beni. Tut ki üzerindeki rakamları ciddiye alınmayan kalpparayım. Elinde tut, say beni, inci mercana sat beni. Işığa tut yüzümü;sahih kıl beni.

leyla6wp6.jpg

Hoş geldin ey son tesellim;
Göz yaşımı yanağında tut, taç yapraklarına taşı ağlayışımı. Şehvetin kirinden sıyır, tenin tozundan ayıkla kalbimi

leyla8hy2.jpg

Hoş geldin ey kan davalım;
Tut(i)ki yakamdan, tutukla beni, yetimlerin yüzüne çalıp pare pare eylecimriliğimi. Bağla ayağımı yokluklara gitmekten. Bileklerimi kelepçele,yasakla ellerime biriktirmeyi..

leyla9ln4.jpg

Hoş geldin ey açlığım;
Tutve at sahte doymuşluklarımı, teni üzerimden sıyırıp ruhun semâsınasavur beni. Çıplak bırak cümle duyarsızlıklardan. Yırt at yüreğimdekiyalancı tesellileri.

leyla10yv2.jpg

Hoş geldin ey sırdaşım;
Tutbeni, sobele. Saklandığım yerde bul beni. Şehrayinlere kat. Gizlicekaçır evden. Mahyaların ışığına kat gözlerimi. Kan/dillerinfısıltılarını lerzan gönüllere karıştır. Kanlıyı hunrîz ile barıştır kiihanetler yatışsın, nefretler sönsün, yalnızlıklar sussun..

leyla11ux5.jpg

Hoş geldin ey gam telim;
Tutgetir o mahur besteleri. Notaların ahengine böl kırgınlıklarımı. Şarkıeyle, ezberinde tut kırık sözlerimi. Mızrabının ucunda titretiveryüreğimi, aşka sürgün et kelimelerimi, göklü salkımından emzir kuşlukvaktimin ümitlerini.

leyla12dd6.jpg

Hoş geldin ey güz yağmurum;
Sağanağınatut bu çorak gönlü. Seline kat yangınlarımı. Damla damla denize atkanayan yanlarımı. İçimde uyuyan tohumları uyandır, baharlara taşı/ryüreğimi. Hüznümün sarı yapraklarını toprağa kat.

oruc1lr4.jpg

Hoş geldin ey orucum;
Acıktım sana; sofrana oturt beni.
Acıttım içimi; göğsünde avut beni.
Aktım sana; damla damla yut beni.
Aldandım sahte ışıklara; beşiğinde uyut beni.
Ağular içtim bal kâselerinden; döşeğinde sağalt beni.
Azaldım nisyanlar içinde; gözlerinde çoğalt beni.
Ağına düştüm isyanların; tut elimi, doğrult beni.
Ağzına düştüm yalanların; tut dilimi, doğruda tut beni.
Ayartısına kandım anlık sevdaların; tut gözlerimi, körelt beni.
Arı duru kalamadım, bulandım; el üstünde tut pişmanlıklarımı, durult beni.
Tut beni.
[/CENTER]
alıntı