Serbest kıyafete hayır

MuHaCiR

KF Ailesinden
Özel Üye
xf52xf.jpg

Değerli kardeşlerim:Milli eğitim bakanlığının resmi web sitesinde

‘’ OKULLARDA SERBEST OKUL KIYAFETİ İSTERMİSİNİZ ’’Adı altında açılan bir ankette siz değerli kardeşlerimin:‘’HAYIR’’ Oylarını bekliyoruz.

Desteklemek için aşağıdaki linkten ulaşın:

TIKLAYIN

Okullarda Serbest Okul Kıyafeti Uygulaması

Moderatörün son düzenlenenleri:

MuHaCiR

KF Ailesinden
Özel Üye
Hani derler ya 'Biri yer biri bakar kıyamet bundan kopar'
işte buda onun gibi bir şey. Herkesin hali bir değil.
Kimimiz yer içer her gün ayrı ayrı giyinir.
kimiside birgün aç birgün tok bir giydiğini bir yıl giyer..
Zenginimin çocukları Hergün değiştire değiştire pahalı pahalı giyinip gelir...
Fakirimin çocuğu giydiği yırtılana kadar giyer...
zaten yokluk almış başını gidiyor..
Birde fakirimin çocuklarını bu halde vurmayalım..
Bırakalım öğrenciler tek renk olsun ..
Bırakalım fakiride zenginide aynı kıyafeti giysin..

Hem kardeşim Bu işte ALLAH rızası olsaydı elbetteki başörtümde olurdu bu işin içinde..Kılık kıyafet serbest ama başörtüye yer yok..Hani serbestlik nerde adalet...Rabbim küfrün getireceği kanunlardan bizi korusun..

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
kesinlikle hayır tabiki

tek tip kıyafette bile marka tartışmaları almış başını gidiyor
senin eteğin bu marka benim çorabım şu marka

birde serbest olduğunu düşünürsek "vay halimize" demediğimiz gün olmaz
muhacir kardeşiminde söylediği gibi ...fakirde aynı zenginde aynı giyinsin
Rabbim küfrün getireceği kanunlardan bizi korusun inşALLAH ...amin

ALLAHU teala razı olsun kardeşim​

FERASETLİ

KF Ailesinden
Özel Üye
:gül2::gül2::gül2:
kesinlikle hayır tabiki

tek tip kıyafette bile marka tartışmaları almış başını gidiyor
senin eteğin bu marka benim çorabım şu marka

birde serbest olduğunu düşünürsek "vay halimize" demediğimiz gün olmaz
muhacir kardeşiminde söylediği gibi ...fakirde aynı zenginde aynı giyinsin
Rabbim küfrün getireceği kanunlardan bizi korusun inşALLAH ...amin

ALLAHU teala razı olsun kardeşim​
aynen

sahabe

Tecrübeli
Hani derler ya 'Biri yer biri bakar kıyamet bundan kopar'

işte buda onun gibi bir şey. Herkesin hali bir değil.
Kimimiz yer içer her gün ayrı ayrı giyinir.
kimiside birgün aç birgün tok bir giydiğini bir yıl giyer..
Zenginimin çocukları Hergün değiştire değiştire pahalı pahalı giyinip gelir...
Fakirimin çocuğu giydiği yırtılana kadar giyer...
zaten yokluk almış başını gidiyor..
Birde fakirimin çocuklarını bu halde vurmayalım..
Bırakalım öğrenciler tek renk olsun ..
Bırakalım fakiride zenginide aynı kıyafeti giysin..

Hem kardeşim Bu işte ALLAH rızası olsaydı elbetteki başörtümde olurdu bu işin içinde..Kılık kıyafet serbest ama başörtüye yer yok..Hani serbestlik nerde adalet...Rabbim küfrün getireceği kanunlardan bizi korusun..

kardeş ben imamhatipteyken bazı bayan kardeşlerimiz eteğini uzatmışlardıda merdivenlere sürünüyor diye ihtar almışlardı müdürden.
serbest kıyafet olursa bayan kardeşlerin daha rahat edeceğini düşünüyorum
bazı imamhatip liselerinde bile pardesü giymek yasak.eğre serbest olursa gömlek, süveter gibi giyysiler yahut dar etekler yerine (etek ne kadar geniş olursa olsun bele oturuyor) daha geniş ve uzun giysiler giyilebilir.

FERASETLİ

KF Ailesinden
Özel Üye
kardeş ben imamhatipteyken bazı bayan kardeşlerimiz eteğini uzatmışlardıda merdivenlere sürünüyor diye ihtar almışlardı müdürden.
bazı imamhatip liselerinde bile pardesü giymek yasak.eğre serbest olursa gömlek, süveter gibi giyysiler yahut dar etekler yerine (etek ne kadar geniş olursa olsun bele oturuyor) daha geniş ve uzun giysiler giyilebilir.
buda güzel bir düşünce sağolun:gül2:

MuHaCiR

KF Ailesinden
Özel Üye

işte sorunda burda kardeşim

ONLAR BİZİM GİBİ DÜŞÜNMÜYOR
Not: Müslüman kızlarının istekleri geçersizdir kanuni küfürde..

Başörtü ...pardesu...vs vs İstek dışıdır....
Yanii bunlarsız bir müslüman kızı nasıl olur nasıl giyinir bilemem.

ALLAH-U ALEM

KF Ailesinden
Özel Üye
Allah razı olsun iki düşüncede güzel ama ben bu konuyu ilk duyduğumda muhacir kardeşim gibi düşünmüştüm evet onlar bizimkinin tam tersi düşünüyorlar.. zaten herhalukarda islam karşıtı oldukları için serbestte olsa parduse,uzun etek v.s. bır kulp bulacaklardır bunlarada ..Rabbim onlara hidayet versin.Rabbim küfrün getireceği kanunlardan cümlemizi korusun inşallah ..

sahabe

Tecrübeli
kardeş burada bayan kardeşlere büyük iş düşüyor...
geçenki öss ve lise açık sınavları hatırlayın patır patır döküldüler.biraz daha dirençli olsalar hep birlikte olsalar kim ne idyebilir, hangi hüküm hangi kanun önlerinde durabilir.ne kardeşler var canı uğruna Rahman tealanın hükmünden, emrinden çıkmayıp tağuta boyun eğmeyen.
şu andaki müslüman kızlar!!! açık bayanlardan daha çok dikkat çekiyor giyimiyle, makyajıyla, rakadan bir metre hörgücüyle...
ama bunun yanında gerçek imana sahip kardeşlerimizde var,kurunun yanında yaş da yanmamamlı....

MuHaCiR

KF Ailesinden
Özel Üye
kardeş burada bayan kardeşlere büyük iş düşüyor...
geçenki öss ve lise açık sınavları hatırlayın patır patır döküldüler.biraz daha dirençli olsalar hep birlikte olsalar kim ne idyebilir, hangi hüküm hangi kanun önlerinde durabilir.ne kardeşler var canı uğruna Rahman tealanın hükmünden, emrinden çıkmayıp tağuta boyun eğmeyen.
şu andaki müslüman kızlar!!! açık bayanlardan daha çok dikkat çekiyor giyimiyle, makyajıyla, rakadan bir metre hörgücüyle...
ama bunun yanında gerçek imana sahip kardeşlerimizde var,kurunun yanında yaş da yanmamamlı....

Değerli kardeşim bu konuda bayan kardeşlere değil Adı müslüman olan herkese iş düşüyor.
Evet sınavlarda görüyoruz örtülü bacılarımızın örtüsü çekildiğini. Dirençli olamazlar Biz hakkıyla onlara abilik kardeşlik yapamıyoruz..kaçımız bu durumu görüpte eli başörtüde olan kafir düzenin elini kırdı söylermisin. Yerinde oturupta klavye mücahitliği yapanımız çok... siz gidin biz geliyoruz diyenlerimiz bizi bu hale düşürmedimi..Sen kalkıp beraberlikten söz ediyorsun ben burda 1000 kişiyle yürüsem tağutun kapısına kadar kaç kişiyle kalırım dersin..Tarih bu ihanetleri saklayamayacak
gün gelecekki yakalarını bir araya getiremeyecekler.

Ben sadece Kuran-ı kerim'e ve hz. MuhammeD s.a.v e ve zulme uğrayanların hakkını korurum..ve bugünde haksızlığa zulme uğrayanda benim din kardeşimdir.

Zaten islamın belirlediği şekilde yaşamayanın bu düzenle hiç bir derdi olmaz. Boyasınıda sürer kokusunuda sürer..Orasını burasınıda açar...Benim derdim bunlarla olmaz..Beni benle olanlar ilgilendirir.
Başörtüsünün Altına pantolon ..mini etek giyeninde bu düzenle derdi olmaz yeri geldiğinde açıp kapanıyor zaten....

Cihad edenlerimiz Canını ve malını Şehadet bahçesine bırakıp gitti..

Onlar sanıyorlarki müslüman kızları okullarında okumazsa.. okuma yazma bilmeyen cahiller olacaklardır..
ve dinlerinde geri kalacaklar onlara istediğimizi aşılayacaz... düşüncesindeler.

Onlar bilmiyormuki biz okuma yazma bilmeyen ama ALLAH ın adıyla okuyan bir bir peygamberin ümmeti olduğumuzu. Onlar bilmiyormuki dağda çobanlık yaparken ALLAH ın dinini tüm alemi kainatta ulaştıran peygamberlerin torunları olduğumuzu..
işte bunu bilmiyorlar...
Vallahi düşünüpte yaptıkları her şeyde yanılıyorlar.