Kf'de sohbet odası...

enes61

KF Ailesinden
Özel Üye
bu konuda söz hakkına sahip olmadığımı düşündüğüm için yorum yapmak istemedim... faydalı yönü olaceğini düşünmüyorum
en makulu ve güzeli bu şekilde devam.

*TuanA*

Vip Üye
Özel Üye
bu konuda söz hakkına sahip olmadığımı düşündüğüm için yorum yapmak istemedim... faydalı yönü olaceğini düşünmüyorum
en makulu ve güzeli bu şekilde devam.

Efendim herkes bu konuda söz hakkına sahip lütfen görüşlerinizi açık ve net belirtin...:ççk::ççk:
sen susarsan o susarsa nasıl çıksın karanlıklar aydınlığa :^^

enes61

KF Ailesinden
Özel Üye
Efendim herkes bu konuda söz hakkına sahip lütfen görüşlerinizi açık ve net belirtin...:ççk::ççk:
sen susarsan o susarsa nasıl çıksın karanlıklar aydınlığa :^^

"açılması hiç bir konuda doğru değildir" forumun güzelliği kalmaz forum ihlal edilir bu en basiti .

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Sonuçta açılmayacak tabiki de ama açılsın diyenler okusun görsün işin espiri mahiyeti, konuya farklı açıdan bakma v.s sosyal birşey olur :-)

kun-feyekun

Emekli Admin
Özel Üye
Arkadaşlar lütfen peşin hükümlerle ve görüşünü belirtmemiş olanları yönlendirmelerle (''anlaşılan hepimiz aynı görüşteyiz'') bu konuya cevap atacak arkadaşlarımızı etkilemeyelim. Düşünsenize bir co admin bir super mod üç tanede mod şimdiden olmasın demiş ki bunlarda sitenin mihenk taşları sayılabilir.Bundan sonra bizim gibi zaif üyelerin fikirlerini rahatça söylemesi ne kadar zor olur.Sizinde dediğiniz gibi akıllı insan farklı düşünür.(bknz. Zeynebül-Kübra İyiki Doğdun Konusu) Bu şekilde farklı düşünenleri isteyerek veya istemeyerek baskı altına almış oluyorsunuz. Lütfen sadece düşüncemizi ve varsa sebebini belirtelim.

Aslında sohbet odasının açılması fikrini ben sunmuştum.Düşüncem şuydu;
Gün içinde sitemizde ortalama otuz misafir,beş altı üye, bir kaç ta yönetici bulunuyor.
Bende bir sohbet odası açılmasını, misafirlere de serbest olmasını, bir yada iki saat arayla yöneticilerin görevlendirilmesini ve bu saatlerde görevli yöneticinin daha önceden hazırladığı konuyu misafirlerle üyelere anlatmasını önermiştim.Gerektiğinde tabi yöneticinin isteği dahilinde soru - cevap tarzınada geçilebilir.Ben Böyle güzel bir hizmet olacağını düşünmüştüm ama istemiyorsanız biz bunun altından kalkamayız, sohbetin akışını düzenleyemeyiz diyorsanız oda sizin bileceğiniz iş, yönetici sizsiniz site hepimizin olsada bazı kararları almak sizin aldığınız kararlarada saygı duymak ve uygulamak bizim işimiz.

Allah kolaylık versin, Selametle.

*TuanA*

Vip Üye
Özel Üye
Arkadaşlar lütfen peşin hükümlerle ve görüşünü belirtmemiş olanları yönlendirmelerle (''anlaşılan hepimiz aynı görüşteyiz'') bu konuya cevap atacak arkadaşlarımızı etkilemeyelim. Düşünsenize bir co admin bir super mod üç tanede mod şimdiden olmasın demiş ki bunlarda sitenin mihenk taşları sayılabilir.Bundan sonra bizim gibi zaif üyelerin fikirlerini rahatça söylemesi ne kadar zor olur.Sizinde dediğiniz gibi akıllı insan farklı düşünür.(bknz. Zeynebül-Kübra İyiki Doğdun Konusu) Bu şekilde farklı düşünenleri isteyerek veya istemeyerek baskı altına almış oluyorsunuz. Lütfen sadece düşüncemizi ve varsa sebebini belirtelim.

Zeynebin konusuyla bu konunun ne ilgisi var anlamış değilim kimse kimsenin lafı ilede hareket etmiyor herkesin aklı başı yerinde zorla bu konuyu olumsuz düşünün de demedik eğer istemiyorlarsa hepsinin vardır bi sebebi ben istemiyorum gereksiz ve boş buluyorum bu kadar basit...

Aslında sohbet odasının açılması fikrini ben sunmuştum.Düşüncem şuydu;
Gün içinde sitemizde ortalama otuz misafir,beş altı üye, bir kaç ta yönetici bulunuyor.
Bende bir sohbet odası açılmasını, misafirlere de serbest olmasını, bir yada iki saat arayla yöneticilerin görevlendirilmesini ve bu saatlerde görevli yöneticinin daha önceden hazırladığı konuyu misafirlerle üyelere anlatmasını önermiştim.Gerektiğinde tabi yöneticinin isteği dahilinde soru - cevap tarzınada geçilebilir.Ben Böyle güzel bir hizmet olacağını düşünmüştüm ama istemiyorsanız biz bunun altından kalkamayız, sohbetin akışını düzenleyemeyiz diyorsanız oda sizin bileceğiniz iş, yönetici sizsiniz site hepimizin olsada bazı kararları almak sizin aldığınız kararlarada saygı duymak ve uygulamak bizim işimiz.

Allah kolaylık versin, Selametle.

Daha öncede sitemizde sohbet odası vardı hiç bir yararını göremedim şahsen zaten birbirimize danışmak istediğimiz zaman hepimizin msn adresleri var çok rahat ulaşabiliyoruz olmayan da ö.m ile durumunu paylaşabiliyor...
Sizinde kendinize göre haklı sebepleriniz olabilir Vesselam...:F:

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
açıklama yapmadım zaten benden önce açıklama yapan kardeşlerimin düşüncelerine katılıyorum
çok güzel açıklama yapılmış

bu acizde kendi fikrini beyan etsin isterseniz
kısaca anlatmaya çalışayım
sohbet odası demek forumun işlevinin düşmesi ve ağırlaşması demek
sohbet odası demek fitneye bir kapı daha açmak demek
ne kadar dini sohbet ve seviyeli konuşmalar olacağını iddaa etsekte
sohbet odalarının maksadını aşdığıda her zaman görülmüştür ...
her ne kadar iyi niyetle yaklaşırsanız yaklaşın diğer şahsın kötü niyetinin karşısında madur olabiliyorsunuz...
istişare yapılacak veya tartışılacak konularda cevaplaşmalarla istişare yapılabiliyor

örneğin :İslama göre Doğum günübaşlıklı konuda bir kaç görüş sunulmuştur...

amacımız kimseyi etkilemek değil,burdada istişare yapıyoruz ve herkes kendi fikrini sunuyor
çoğunluk sohbet odası olsun derse buda sitemizde uygulamaya geçirilecek bir konudur...
üzüldüğüm konulardan biride rütbe meselesi ,kunfeyekunda böyle bir etkileme söz konusu ise hiç bir istişare konusuna katılmamamız lazım
hakkınızı helal edin
selam ve dua ile