Birbirini ALLAH İçin Seven Tüm Dost GönüLLere..

Zeynebül-Kübra

KF Ailesinden
Özel Üye
Tabiinin ekserisi "rahmetullahi aleyhim" Allah için dost ve arkadaş olanların çok olmasını güzel görmüşlerdir Çünkü böyle dostlar, rahatlık ve genişlik vaktinde insan için süs, darlık sıkıntı zamanında ise yardımcıdırlar Böyle dostlar, insanı Allahü tealanın beğendiği işlere teşvik ederler

Resulullah Efendimizden "sallallahü aleyhi ve sellem" bildirilen bir hadis-i şerifte: "Kim kendisine Allah için bir dost, bir arkadaş edinirse, Allahü teala onu, Cennette hiçbir ameliyle ulaşamayacağı bir dereceye yükseltir"

Ömer bin Hattab'dan "radiyallahü anh" bildirilmiştir: "İslamiyet geldikten sonra, bir mü'mine salih bir dosttan daha hayırlı bir şey verilmemiştir"

Tabiinden birisi şöyle buyurdu: "Mü'minlerden kardeşlerin dostların çok olsun Çünkü mü'min şefaat edecektir Umulur ki, dost edindiğin mü'min kardeşinin şefaatine kavuşursun"

Ebu İdris el-Havlani, Muaz bin Cebel'e "radiyallahü anh" dedi ki; "Ben seni Allah için seviyorum" Muaz bin Cebel ona: Müjdelerim müjdelerim Resulullahtan "sallallahü aleyhi ve sellem" duydum Buyurdu ki:

"İnsanlardan bir topluluk için, kıyamet günü Arş'ın etrafında kürsüler vardır Onların ise, yüzleri dolunay gibidir İnsanlar korku içindedirler

Fakat onlar korkmazlar Onlar; Allahü tealanın kendilerine korku olmayan veli kullarıdır Onlar mahzun olmazlar" Peygamber Efendimize "sallallahü aleyhi ve sellem" "Onlar kimlerdir ya Resulallah?" diye soruldu Cevabında "Allahü teala için birbirini sevenler" buyurdu

Haberde geldi ki: Bir kimse Allah için, bir müslüman kardeşini, ona olan sevgisinden, ona kavuşma arzusundan dolayı ziyaret ederse, peşinden bir melek seslenerek: "Sen iyi bir kimsesin Cennet senin için ne güzeldir" der

Hasen-i Basri hazretleri buyurur ki: "Kim Allah için edindiği bir kardeşini uğurlarsa, Allahü teala kıyamet günü Arş'ın altından meleklerini gönderir, onu Cennete kadar uğurlarlar"

Ata bin Ebi Rebah "radiyallahü anh" dedi ki "Üç gün geçince kardeşlerinizi arayınız Eğer onlar hasta ise, onları ziyaret ediniz Eğer meşgul iseler, onlara yardım ediniz Eğer unutmuşlar ise, onlara hatırlatınız"

Fudayl bin İyad ve başkaları "rahmetullahi aleyhim" şöyle dediler: "Bir müslümanın, diğer müslüman kardeşinin yüzüne, (Allahü tealanın rızası için) sevgi ve merhametle bakması ibadettir Fakat Allah için sevmenin bir takım şartları vardır

Bu şartlardan bazıları:

Allah için biribirini sevenler beraber olduklarında, birbirlerine merhametli ve şefkatli olurlar, birbirlerinden uzakta olup, buluştukları vakit, birbirlerine nasihat ederler Birbirlerini gıybet etmezler Birbirlerine verdikleri sözleri yerine getirirler

Birbirlerine eziyet etmezlerBirbirlerine yabancı gibi durmazlar Birbirleriyle karşılaştıklarında, sevinirler ve kendilerinde rahatlık hissederler

Yine Fudayl bin İyad "radiyallahü anh" buyurdu ki; "Birbirlerini dost ve kardeş edinmiş kimseler, birbirlerini gıybet ederlerse, aralarındaki dostluk ve kardeşlik kalkar yok olur"

Çok şükür benim Allah için sevdiğim insanlar var.Çok mutlu oldum bunu okuyunca .Birbirimizi Allah için sevelim inşallah..:33439:

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
ALLAHU teala razı olsun
RABBİM seni,O'nun rızası ile sevdiğin kimseden ayırmasın inşeALLAH
bende seni ALLAHIMIM rızası ile çok seviyorum :33439:

Zeynebül-Kübra

KF Ailesinden
Özel Üye
Aminn!!Hepimizi Ayırmasın!:​
:agla::927404:Canımmm canııımm AbLam..Rabbim ayırmasın bizleri.Seni ÇoooooKKK Seviyorum!!Allah için çok seviyorum!:33439::218707:​

T

Takva

Ziyaretçi
Rabbim Sevgi ve Muhabbetimiz arttirsin ins.
Allah razi olsun canim emegine saglik :33439:

Z

Ze'Mahşer

Ziyaretçi
Bütün Kunfeyekun üyelerini Allahu Teala ve rızası için çok seviyorum.
Müslüman diğer müslüman kerdişini daima sevmeli,gözetmeli ve ona her daim yardımcı olmalı.
Rabbim c.c. Dünya müslümanlarını birbirlerini Allah c.c için seven kullarından eylesin İnşaallah..:33439:

FERASETLİ

KF Ailesinden
Özel Üye
maşAllah , ne güzel YAZIYDI
Birbirlerine eziyet etmezlerBirbirlerine yabancı gibi durmazlar Birbirleriyle karşılaştıklarında, sevinirler ve kendilerinde rahatlık hissederler

Yine Fudayl bin İyad "radiyallahü anh" buyurdu ki; "Birbirlerini dost ve kardeş edinmiş kimseler, birbirlerini gıybet ederlerse, aralarındaki dostluk ve kardeşlik kalkar yok olur"

Çok şükür benim Allah için sevdiğim insanlar var.Çok mutlu oldum bunu okuyunca .Birbirimizi Allah için sevelim inşallah..

cenneteyn

Yolcu..
Kademeli
Peygamber efendimiz kişi sevdigiyle beraberdir buyuruyor, rabbim bize kendi sevgisini ve kendi sevgisini hatirlatip ona götürecek sevdiklerinin sevgisini nasip eylesin inşaAllah.

Kıvırcık

Yeni Üye
Üye
Kalmadı... kalmadı... kalmadı böyle insanlar kalmadı komşu komşuyu anne oğlunu karı kocayı çekiştirir oldu dünya kıyamete yaklaştıkça cehenneme gidiyor insan gıybet ederken müslüman kardeşinin ölü etini yediğini bile bile çekiştiriyo