Yürekten Samimi Tevbe

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
upload_2016-5-27_16-41-25.jpeg

Hazreti Allah c.c. Ayeti kerimesinde;
Ey inananlar1 Yürekten samimi bir tevbe ile Allaha dönün.
Umulur ki Rabbiniz sizin kötülüklerinizi örter. (Tahrim suresi)

Adam günah batağına girmiş onu kurtarmak istiyorsun senden kaçıyor
seni gördüğü zaman yolunu değiştiriyor.
Böyle birinin ardına düştük gayemiz onu günahlardan kurtarmak çevresi
kumarbaz arkadaşları kumarbazdı.
Onu yakinen tanıyan çok samimi ihlaslı bir arkadaşı ile kumar oynanan kulube gittik,
Kulübün dışında çay salonunda oturduk garsona onun adını söyliyerek içeride olup
olmadığını sorduk kumarda olduğunu söyleyince kalktık kumar salonona girdik altımıza sandalyemizi
çektik yanına oturduk o ise okey taşlarını dizilemekle meşkuldu.
Nihayet bir ara başını taşlardan kaldırınca bizi gördü şaşkına döndü ne diyeceğini şaşırdı.
Çok mahçup oldu ve yanındaki arkadaşlarından izin istedi beraber dışarıya çıktık.
Bize çay ısmarlamak istedi biz de ona gel bizim eve gidelim çayı bizde içeriz deyince çaresiz kabul etti.
Bizim eve geldik taze çay demledik içerken sohbeti başlattık kendisi çok kibar ve candan bir insandı.
Gayemiz onu kötü huyundan vaz geçirmekti ilk söylediği söz çok günahkarım sizin yanınıza yakışmam
batağa girdim bir kere kurtuluş yok deyince, üstte yazdığımız Ayeti kerimeyi okuduk çok duygulandı ve alkol
alıyorum bu ne olacak deyince bırakırsın inşaAllah dedik inşaAllah dedi.
Ona cemaatımıza katılmasını teklif ettik kabul etti.
Aradan bayağı zaman geçti bizden kaçmaya devam etti işte tam bu sırada babası vefat etti haber aldık baş sağlığına
gittik çok üzgündü ağlıyordu babamı kendi ellerimle mezara koydum aklımdan hiç çıkmıyor rüyalarıma giriyor dedi.
Biz ona ne kadar anlatsak fayda vermedi fakat babasının ölümü ona çok tesir etmiş aklını başına getirmişti.
Bu hadiseden sonra namaza başladı kumarı içkiyi bıraktı hatta beraber hacca gittik sakal bıraktı bizi sevdi
biz de onu çok sevdik.
Bir ara bize şöyle dedi, seni gördüğüm zaman yolumu değiştiriyordum, şimdi ise sizi bulmak için yolumu değiştiriyorum Tabiki bunlar hazreti Allahın lütüflarıdır Elhamdülillâhi Rabbil Alemin.

Kalpteniman.
0053.gif