Vakıf işlerinde nedim vakıf nedir

• Konuyu başlatan tunasan1955
  • Başlangıç tarihi
T

tunasan1955

Ziyaretçi
Avefat edince bize ev kaldı annem sağken nedim olduğunu söyledi araz sahibi önce vakıf etmiş kocası sonra adam ölmüş kadın fakir kalmış çocukları varmış vakıf ettiği yere veya bir şeyhe gitmiş fakirim demiş vakıf tan çıkarmak istiyorum kadına da her yıl bir fırın ekmek dağıt demişler daha sonra annem almış bizde 6 kardeşdik babamız yoktu çok fakirdik sonra annem zamanla ev yaptırıyor ben o zaman küçüktüm öğretmen olduktan sonra maaşımdan ev yaptırdık o zamanlar gençtim bilmiyordum sonra yandaki araziden arsaya girdiğimiz için yandaki arsadan da almak mecburiyetinde kaldık aldığımız arsa vakıf değildi nedim vakıf nedir ve bu konuda ne yapmam gerekiyor daha sonra Van ilinden annem arsa almış bende payıma düşen gelen parayı fakirlere dağıtacağım hatta Van iliyle ilişki kurdum vakıf etmek istedik depremden sonra arsa yeşil alan projesine girmiş ama çımvandaki arsayı vakıf etmek beni kurtarır mı çünkü miras kalan parayı harcadım bide ben bilmeden ev yaptırınca maaşımdan verdim bana islami kararı bildirir seniz çok sevinirim selamlar