umutsuzluk denizi...

merkur

KF Ailesinden
Özel Üye
hep o özlemle beklediğim geleceğe adımımı attım ama hiçbirşey insanın hayal ettiği gibi değilmiş ya da merkurün hayal ettiği gibi bir gelecek olmadı bu... çaresizlik içindeyken anladım hayatın dizginlerini hep kendi elimde sanırdım oysa ki hiçbirşey benim elimde değilmiş ya da yanlışlar mı demeliydim yanlışların yol açtığı zorluklar... ya da ben kendimi her kandırıyor muydum...
karanlıklardan aydınlığa nasıl çıkar insan ya da kendine sığınacak bir limanı nerde bulur... bana ait olmayan bir hayatı yaşadığımı hissediyorum.. Bazen beni rabbimin bile terk ettiğini hissediyorum belki isyandır ama böyle hissediyorum bazı zamanlar...
anlamlandıramadığım bir hayata gene istemeden merhaba dediğim günü gönderip bitiriyorum bir sayfayı gene...

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Allah kulunu hiçbir zaman unutmaz, ancak şu dünya hayatında musibetlerin başımıza gelmesi belirli hikmetlerin gözetilmesinin sonucudur, örneğin şu sözler musibetleri anlamamıza yardımcı olabilir:

"Musibetler, dergâh-ı İlâhîye sevk etmek için birer kader kamçısıdır."

"Ey musîbetzede! Musîbetin içinde bir nimet mündericdir. Dikkat et onu gör."

"Hayat musibetlerle, hastalıklarla tasaffi eder, kuvvet bulur, terakki eder, netice verir."

"Şunu iyi bil ki, sana Allah’ı hatırlatan, seni inciten, gizlice Allah’a yalvartan dert;
dünya mülkünden, saltanatından daha iyidir."

Ayrıca bazen çok daraldığımda telefonumdan şu ayeti okurum rahatlarım, size de tavsiye ederim:

Ve sen yine denendiğinde
ve yine kalbin daraldığında
ve yine bütün kapılar yüzüne kapandığında
ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde
Uzun uzun düşün
ve hatırla yaratanını!

Allah kuluna kâfi değil mi?

(Zümer/36)

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Son nefes önemlidir.
Herkez acı çekiyor zaten imtihan yeri dünya.
Nasihatım;sağlığın kıymetini bilin bida geri gelmiyor.
Evliyaların hayatlarına bakın karısını ve çocuğunu öldüren katilini bile affediyorlar Allahın tüm verdiklerini kabulleniyorlar .Sabır büyük ilaç ama bizde yok ne yazikki.

merkur

KF Ailesinden
Özel Üye
Zaman herşeyin ilacıdir derler ya gerçekten öyle hamdolsun bugüne hamdolsun. Yarın nasıl olacak bilemem ama hamdolsun...