Ücretli Öğretmenlik Kul hakkı var mı?

• Konuyu başlatan SVLCAN
  • Başlangıç tarihi
S

SVLCAN

Ziyaretçi
MEBİN AÇMIŞ OLDUĞU Ücretli ÖĞRETMENLİKTE KUL HAKKI VAR MI..??ÖĞRETMEN OLMAYAN KİŞİLERİN BU İŞİ YAPMAZI CAİZ Mİ??ÖĞRETMENLİK OKUMUŞ KİŞİLERİN ÜZERİMİZDE KUL HAKKI OLUYOR MU

Moderatörün son düzenlenenleri:

SETR

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Lütfen üye girişi yaparak, sorunuzu biraz daha açıklayıcı ve net bir şekilde sorar mısınız?
Ona göre cevap verilir veya araştırılarak cevabınız aranabilir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Matemkar

Üye
Üye
Öğretmenlik okumuş kişilerin atanmaması devletin suçudur ve gerek ahir zamanda gerekse ahirette ilahi adalet bunun hesabını soracaktır. Yani suç hükümettedir. Lütfen şu bilgilendirici makaleyi okuyunuz: http://www.halkhaber.org/2014/11/25...yapilmayan-ogretmenler-ahmet-yasin-yigitoglu/

Ve ücretli öğretmenliğin maddi getirisi fazla değildir, yol, kantin vs. masrafları da ekleyince elinizde birşey kalmaz. Zamanında yapmıştım, biliyorum. Yine de "olsun" diyorsanız, bilmelisiniz ki, ücretli öğretmenliğe atanamayan öğretmenler de başvurmaktadırlar. Ve aynı anda hem siz hem de bir öğretmenlik mezunu başvurmuşsa, doğal olarak MEB öğretmenlik mezununu size tercih etmektedir. Yani siz kimsenin atanmasına engel olmazsınız, sadece devletin ücretli öğretmenlik diye uydurduğu ve hiç ücreti olmayan bir işe "bunun için mi okudum" deyip girmek istemeyen öğretmenlerin yerini doldurmuş oluyorsunuz.

Umarım anlatabiliyorumdur. Teşekkürler.