Tesettür ve Kul hakkı

İslami Sorular

KF Ailesinden
Özel Üye
Ailem kapanmamı istemiyordu ama ben onları dinlemedim ve kapandım. Anneannem çok sert tepki verdi hakkını helal etmedi bana cenazeme gelme gibi laflar söyledi.

Kesinlikle ferace ve uzun pardösü giymemi istemiyor sürekli ağlıyor kendisi kalp hastası da zaten ve senin yüzünden öleceğim vicdan azabından nasıl yaşayacaksın diyor bunun vebali nedir?

Kesinlikle açılmayacağım bu konuda kararlıyım da hakkı bende çoktur ve hakkını helal etmemesi yani sevaptan çok günah mı kazandım şüphesi oluyor. Bir de diz kapağına kadar kısa montlar ve hatlarımı belli etmeyecek şekilde etek giysem uzun pardösü yerine anneannemi mutlu etmek adına günaha girmiş olur muyum ?

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye

Ailem Örtünmeme Karşı Çıkıyorsa Ne Yapmam Gerekir?
? Annem örtünmeme karşı çıkyor ve "Kapanırsan hakkımı helal etmem." diyor...

https://www.kunfeyekun.org/kf/ailem-ortunmeme-karsi-cikiyorsa-ne-yapmam-gerekir.37346/

Maide Süresi
55.Sizin dostunuz ancak Allah'tır, onun Peygamber'idir ve Allah'ın emirlerine boyun eğerek namazlarını kılan, zekâtlarını veren müminlerdir.

bu yazıları okunuz inşaAllah.

Tesettür, Türban, Örtünme Hakkında Herşey
https://www.kunfeyekun.org/kf/tesettur-turban-ortunme-hakkinda-hersey.33393/

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye

“Ey iman edenler! Küfrü imana tercih ediyorlarsa, babalarınızı ve kardeşlerinizi dost edinmeyin.

Sizden kim onları dost edinirse, işte onlar zâlimlerdir.” (Tevbe: 23)

Geçen biri yazdıydı 13 yaşındaki biri .Hem kendisi örtünmüş ,hem ablası örtünmüş ,hem babası namaz kılmaya başlamış.

Bu şaşılacak şeydir.Yani dua etmeliyiz ailemiz için.Allah onlara hidayet verebilir.Sürekli dua ediceksiniz onlara güzelce anlatmaya çalışacaksınız.

İnşaAllah Allah zaten yardım edicektir.Hep imtihan bunlar gelip geçici.

Kimisi ailesi izin vermez.Kimisinin ailesi örter çocuğu örtünmek istemez.Kimisinin annesi karşı çıkar babası örtünmesini ister,kimisinin babası karşı çıkıp annesi örtünmesi ister...Gerçekten çok karmaşık olup Allah yardımcınız olsun diyoruz.

Herkez imtihanını verecek.Allah dilediğini dilediği şekilde imtihan eder.

Biz kulluğumuzu yapıp Allaha tevekkül edelim.Allah bizleri selamete çıkarsın inşaAllah.

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Değerli kardeşimiz;
O sözleri duygu sömürüsü olarak değerlendiriyoruz. Sizin ferace giymenizle kalpten gitmez, merak etmeyiniz. Ayrıca bundan dolayı bir hak haramlığı da söz konusu olmaz. Allaha isyan olan yerde kula itaat edlmeyeceği ayette ifade edilmiştir. Anneannenizi memnun etmek için de taviz vermeyiniz. Bir süre sonra alışacaktır.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Moderatörün son düzenlenenleri: