Seo İpucu

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Selamunaleyküm

Öncelikle ben bir seocu değilim, yaklaşık 3-4 yıldır bu konu üzerinde çok çalışmalarım oldu olmaya da devam ediyor. Bu konuda kendim özel üstünde durduğum seo çalışmasından bahsedeceğim.

Herkes site açar belli bir süre sonra hit çekmek ister, dmoz’a eklemeye çalışır, backlink kasar, link satın alır fakat genelde birçoğu istediği hiti alamaz ve sonu hüsranla biter. Bu konuda anlatacağım olay anlık, günlük, haftalık aramalarda büyük başarılar elde edebileceğinizi kanıtladığım bir yöntemdir. Şöyle ki;

Sitemde, google aramalarında ilk 100’e girmeyen bir konu, bu yöntemi uyguladığımda ilk sayfaya çıkmaktadır.

Bu yöntemin özel ismi var mı bilmiyorum ama ben bu konuda kısaca FB(free blog)çalışması diyeceğim.

Yöntem kısaca şu şekilde:

Ücretsiz 10-15 tane free wordpress blog açıyoruz. Hepsine 4-5 tane özgün içerik ekliyoruz. Google bu sayede kolay indexlemiş oluyor. 1 ay boyunca 2-3 günde bir yada daha sıklıkla bloglara kopya olmayan veyahut kısmen özgün olan yazılar ekliyoruz.

Bundaki amacımız free blogların google’nin gözünde kısa zamanda iyi bir yere gelmesidir.

1 ay sonra ana sitemize bir konu açıyoruz (özgün) ve bu konu o gün için arama hacmi yüksek olan bir konu olsun. (örneğin: 2011 LYS puan hesaplama) Google ana sitemizde bu konuyu indexledi. Fakat aramalarda ilk 100’de dahi çıkmıyor...

Hemen çalışmamıza başlıyoruz ve FB’lerin her birine aynı içerikli fakat yine içeriği kısmen özgün olan birer konu ekliyoruz. Fakat bu sefer free blogdaki konuların altına hit çekmek istediğimiz kelimeler ile ana sitemizdeki konuya link veriyoruz.

Bu çalışmadan sonra hedef kelimede ilk 100’e girmeyen konu FB çalışmasından sonra ilk sayfada yerini buluyor.

FB çalışması yaptığım sitelerden birkaç ekran görüntüsü:

Tepe noktalar çalışmayı yaptığım günlerdir..

1zn8m68.jpg

14dh9hg.jpg

Notlar:
1) free blog alırken hepsini peşpeşe almayın yoksa ip’si aynı olur.
2) free bloglarda kendi aralarından çapraz link yapmanız fayda sağlar.
3) Free blogları google’nin gözünde bir yere getirmek için gereken süreye konu içinde 1 ay dedim fakat 3-4 ay bloglara link eklememeniz daha kuvvetli sonuçlar verir.
4) Ben çalışmaları 10 blog üzerinde yaptım.
5) Bloglar ne kadar geçmişi olursa o kadar başarılı sonuçlar alırsınız.
6) Sitenizin oturmuş site olması yani yeni olmaması (6 ay yada daha fazla geçmişi olması) başarınızı daha da arttırır.

Seocuyum diyenlerin çoğu bunu yapıyor. Biraz emek ve sabır isteyen bir iştir.

Hepinize kolay gelsin.

hicret622

Deneyimli Üye
Kademeli
Mehmet hocam bununla cidden siz mi uğraşıyorsunuz yoksa bu yazı alıntı mı? Ve sormak istediğim bu hit denilen şey ziyaretçi sayısını arttırıyo da peki bu ziyaretçiler bot mu oluyor yoksa google aramalarında site yukarılara çıktığı için insanlara daha çok gözükerek mi buraya akın ediliyor? Botsa eğer ne faydası var bu ziyaretçi sayısının artmasında yararları nedir?

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Vealeykümselam sultanım,
Miraç Gecesi kf nin kırdığı rekorun alt yapısını anlatıyor galiba bu yazı :)
ellerine emeklerine sağlık, Alah Razı Olsun kardeşim.

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Mehmet hocam bununla cidden siz mi uğraşıyorsunuz yoksa bu yazı alıntı mı? Ve sormak istediğim bu hit denilen şey ziyaretçi sayısını arttırıyo da peki bu ziyaretçiler bot mu oluyor yoksa google aramalarında site yukarılara çıktığı için insanlara daha çok gözükerek mi buraya akın ediliyor? Botsa eğer ne faydası var bu ziyaretçi sayısının artmasında yararları nedir?

Evet ben uğraşıyorum ben yazdım alıntı değildir.
Dün kandilde 11000 kişi ziyaret etti sitemizi o da bu yöntem sayesinde oldu büyük çoğunluğu.. Yukarıda verdiğim istatistikler google analitik verileridir. google'nin botları ziyaretçi olarak sayacağını düşünmüyorum.
Bu çalışma sayesinde google aramalarında kunfeyekun daha çok yukarda görünüyor dolayısıyla daha çok ziyaretçi çekiyor.
Bu kadar çok ziyaretçinin bize ne faydası oldu? diye soracak olursanız Sistemimiz Allah rızası için kasıldı. Amacımız da bu zaten.
Kolay gelsin.

hicret622

Deneyimli Üye
Kademeli
Allah kolaylık versin, bu tür konularda pek bilgim yok, anladığım kadarıyla siz site işleriyle baya uğraşıyorsunuz Allah yardımcınız olsun tüm hayırlı işlerinizde.
İlk mesajda Selamı unutmuşum geç de olsa, ve aleyküm selam (: