Kunfeyekun kunfeyekun diyerek

• Konuyu başlatan kün fe yekün
  • Başlangıç tarihi
K

kün fe yekün

Ziyaretçi
Şu sıralar dikkat ettiyseniz bir kunfeyekun çılgınlığı tutturulmuş gidiyor. İnsanlar özelliklede gençler kunfeyekun duası olarak adlandırdıkları bu ayeti okuyarak iyi bir eş bulup evleneceklerini düşünüyorlar ve dillerinden bu sözleri düşürmüyorlar. bende bu konu hakkında sizlere danışmak istedim böyle bir dua varmıdır varsa nasıl okunmalıdır söylendiği şekilde çabucak iyi biriyle evlenmeye faydası varmıdır yoksa ne faydası yada etkisi vardır? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

ömr-ü diyar

اَلْمَرْءُ مَعَ مَنْ أَحَبَّ
Yönetici
Hosgeldiniz sitemize uye olup bu bilgi dolu forumdan yararlanmanizi tavsiye ederim :) bu konuyla ilgili bildiklerimi paylasacagim Yasini serifi okuyoruz son sayfasina gelince ordaki kun kelimesinde duruyoruz ve istedigimiz ne dua varsa ediyoruz amin deyip feyekun diye sonuna kadar okuyoruz sayfayi bitiriyoruz. Boyle birsey duymustum ve yapiliyorda ve inanarak ihlasli bir sekilde yaparlarsa eger faydasinida gorurler insallah
Es icin cuma gunleri ezan ile sela arasinda cuma suresini okumayi tavsiye ediyorlar ve guzel ahlakli olmalari icinde rahman suresi okunuluyor

okuryazar

Uzman Üye
evet benimde dikkatimi cekmisti özellikle sosyal medyada kunfeyekun ayetini fazlasiyla istimal ediyorlar ve sizin dediginiz gibi genelde Allah in ol demesiyle hayirli bir kismet bulacaklarini dusunuyorlar, tabiki dua cok onemli ama ben ayetlerin sirf bir menfaat beklenerek okunmasini cokda iyu bulmuyorum, cunku bu sekilde duanin ihlasi kaciyor sirf birsey elde etmek icin duaa edilmis gibi oluyor, halbuki duanin kendisi bir ibadet ve butun ibadetlerde oldugu gibi dua ibadetindede sadece ve sadece Allahin rizasi beklenerek davranilmali , ondan sonrada yine yaratan ve yasatan Allah cc kunfeyekun der ve bir bakarsiniz istedikleriniz oluvermis

K

kunfeyekun dua

Ziyaretçi
hayirli geceler
bu ayet benide derinden etkileyen son derece etkili bir ayet olmasına karşın söylediğiniz şekilde bir kunfeyekun duasından haberdar değildim, sayenizde bunuda öğrenmiş olduğum için teşekkür ederim. Bu söylediğiniz duayı bende izninizle birkaç arkadaşımla paylaşmayı düşüyorum, sonuçlarıda kısmet olursa yine burada paylaşmayı düşünüyorum, tekrar teşekkür ederim esen kalın.

SETR

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
demekki insanlar sürekli kunfeyekun diyerek ol desiyle herşeyin olduğu zatı akdese duada bulunarak matluplarını kunfeyekun ile talep edip istiyorlar, acip bir dua...