kör olursun...

natifree

Kıdemli Üye
Kademeli
kör olursun görmezsin bazen birilerini birsey söylerler.. küs olursun .. haklilar aslında sen hep kör olursun ama olay bitter sen en son gözünü acarsın ama artık olay bitter kimse sana inanmaz belki güvenmek ama oda yalan oldu diye.. sonra ahh ceker sin ama artık gecti burda son tiren... :((((( natifree

Şairin cümleleri, duygunun harflerinden oluşur. Şiiri sevmek duyguyu sevmektir, olayın damıtılmış sürecinden geçmektir. Gözü kapalı olanı gözünden öpmek gibidir şiir. Şair M.Mazhar Alphan'ın da dediği gibi gözü alışıncaya kadar ağlamaktır. Kör olacağını bile bile, bir şehirde yaşamak.

Kör Olursun

Dişi sözcüklerin kanar
Gözün alışıncaya kadar ağlarsın
Elde varlarla sararsın gecelerini
Yalnızsan, Cumartesi’ysen bir de
Kendine gidersin pazarları
Suç, bu kadar yakın komaz insana
Ölüm dediğin ne ki, kılıfına uydurursun
Bir çay içimlik köprüden geçsen
Üsküdar Boğaz’ı böler ikiye
Hangi balığı çeksen deniz
Bütçenden yersin yaşanası şehri
Yavuklanırsın

Hep gocunacak değilsin ya
Aniden semtlenirsin kuytusunda
Kırlangıçlarını salarsın gözucunla
Özgürlüğün öksesi olursun
Belalanırsın

Bu şehir sana yaramaz be Abbas
Kör olursun...

M.Mazhar Alphan

not: herkez mersine biz tersine gidiyoruzu hayatın..

ula kac gün göz yas döktüm sana... ama dünya gibi sende yalanmısın........
gozresimleri9.jpg

Bitter

KF Ailesinden
Özel Üye
kör olursun görmezsin bazen birilerini birsey söylerler.. küs olursun .. haklilar aslında sen hep kör olursun ama olay bitter sen en son gözünü acarsın ama artık olay bitter kimse sana inanmaz belki güvenmek ama oda yalan oldu diye.. sonra ahh ceker sin ama artık gecti burda son tiren... :((((( natifree

Adım geçer:gülme:

vasati

Deneyimli Üye
Kademeli

Adım geçer:gülme:

ilk başta basit bir harf hatası olduğunu düşünüp gülmüştüm ben de..sonra biraz can sıkıntısından perdeyi aralayıp gökyüzünü izlemeye başladım..ufuk çizgisini seçebiliyordum..
ufka bakmanın verdiği karizmayı yaşadığımı hissettim bi an..insan ufka bakıyorsa derin düşünmeliydi hem..ben de öyle yaptım..biraz önce öylesine gülmüştüm ama
okuduklarım bana bişey anlatıyor olmalıydı..tekrar üzerinde düşünmeye koyuldum..düşünmeye koyulmadan önce kahvemden bir yudum aldım..bu özgüvenimi daha da arttırmış gibiydi..hem ne zaman kahve içsem soğuyacak endişesiyle hızlı hızlı içerdim..bu önemsiz ayrıntıyı niye verdiğimi bilmiyorum..

ve düşünmeye devam ettim..aslında orada bir harf hatası yoktu..biz öyle sanmıştık..işin aslı ise şöyle olmalıydı;

kör olursun
göremezsin bazen birilerini
birşey söylerler
küs olursun bitter

haklılar aslında
sen hep kör olursun
ama olaya bakınca
şaşırıp kalırsın bitter

sen en son
gözünü açarsın
ama olay çoktan
bitmiştir bitter

kimse sana inanmaz
belki güvenmek?
ama oda yalan oldu
diye iç geçirirsin bitter

sonra ah çekersin
ama artık geçti
burda son tren
çoktan kalktı bitter

...natifree....

Bitter

KF Ailesinden
Özel Üye
ve düşünmeye devam ettim..aslında orada bir harf hatası yoktu..biz öyle sanmıştık..işin aslı ise şöyle olmalıydı;

kör olursun
birşey söylerler
küs olursun bitter

haklılar aslında
sen hep kör olursun
ama olaya bakınca
şaşırıp kalırsın bitter

sen en son
gözünü açarsın
ama olay çoktan
bitmiştir bitter

kimse sana inanmaz
belki güvenmek?
ama oda yalan oldu

sonra ah çekersin
ama artık geçti
burda son tren
çoktan kalktı bitter

Duygu ve düşüncelerimi çok güzel yansıttınız yüreğinize ve yüreğime sağlık:hihi::ççk:

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
ilk başta basit bir harf hatası olduğunu düşünüp gülmüştüm ben de..sonra biraz can sıkıntısından perdeyi aralayıp gökyüzünü izlemeye başladım..ufuk çizgisini seçebiliyordum..
ufka bakmanın verdiği karizmayı yaşadığımı hissettim bi an..insan ufka bakıyorsa derin düşünmeliydi hem..ben de öyle yaptım..biraz önce öylesine gülmüştüm ama
okuduklarım bana bişey anlatıyor olmalıydı..tekrar üzerinde düşünmeye koyuldum..düşünmeye koyulmadan önce kahvemden bir yudum aldım..bu özgüvenimi daha da arttırmış gibiydi..hem ne zaman kahve içsem soğuyacak endişesiyle hızlı hızlı içerdim..bu önemsiz ayrıntıyı niye verdiğimi bilmiyorum..

kör olursun
birşey söylerler
küs olursun bitter

haklılar aslında
sen hep kör olursun
ama olaya bakınca
şaşırıp kalırsın bitter

sen en son
gözünü açarsın
ama olay çoktan
bitmiştir bitter

kimse sana inanmaz
belki güvenmek?
ama oda yalan oldu

sonra ah çekersin
ama artık geçti
burda son tren
çoktan kalktı bitter

...natifree....

eskiden olsa bir 14'lük de ben yazardım, " kör olma " diye ama artık dörtlükler bile dökülmüyor destiden... :konudışı:

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Sanki çok yaşlanmış gibi eskilerden söz ediyorsunuz sahasan,eminim kalemi elinize alsanız dizeler kendiliğinden dökülür yüreğinizden...:)

aslında tam olarak neden yazamadığımı bilmiyorum, eskiden bozuk bir telefonum vardı tuşlarına 3 kez basarsın 1 kez yazar, nasılsa çoğu şiirimi ilk ona yazmışımdır , en olmadık zamanlarda kelimeler dizilirdi arka arkaya, ama artık yazamıyorum pek, yine de aklımda bakalım belki bir ara yazmaya çalışırız bir kaç mısra.

natifree

Kıdemli Üye
Kademeli

kör olursun
birşey söylerler
küs olursun bitter

haklılar aslında
sen hep kör olursun
ama olaya bakınca
şaşırıp kalırsın bitter

sen en son
gözünü açarsın
ama olay çoktan
bitmiştir bitter

kimse sana inanmaz
belki güvenmek?
ama oda yalan oldu

sonra ah çekersin
ama artık geçti
burda son tren
çoktan kalktı bitter

...natifree....

simdi siir oldu ama manası kactı biraz. .benim orda bir kıza sitem ediyorum ama ve bütün arkadaslarımı göze aliyorum ama bir kız icin ama...... ...

eski.....
wayy hatırladım bir an .. :agla:

Bitter

KF Ailesinden
Özel Üye
simdi siir oldu ama manası kactı biraz. .benim orda bir kıza sitem ediyorum ama ve bütün arkadaslarımı göze aliyorum ama bir kız icin ama...... ...

eski.....
wayy hatırladım bir an .. :agla:
Kusura bakma natifree konunuzun sapmasına ben neden oldum sanırım... Bu arada bu konuda tecrübe sahibi biri olarak,geçmişi geçmişte bırakıp önünüze bakmanızı tavsiye ederim..üzülmenize değmez..