Huzur ve Korku için okunacak Dualar

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Huzur için okunacak Dualar

Kendimi hep huzursuz görüyorum; huzurlu olabilmek için okunacak dua var mı?

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Kendimi hep huzursuz görüyorum; huzurlu olabilmek için okunacak dua var mı?

İÇİNDE KORKU, DEHŞET VE HUZURSUZLUK HİSSİ DUYULDUĞUNDA OKUNACAK DUALAR:

1. "Eûzü bi kelimâtillâhi't-tâmmâti min gadabihî ve şerri ibâdihî ve min hemezâti'ş-şeytâni ve en yahdurûn."

ANLAMI:
"Allah'ın bana kızmasından, kulların kötülüklerinden, şeytanın vesveselerinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah'ın tam kelimelerine sığınırım."

AÇIKLAMA:
Hz. Hâlid bin Velid (ra) bir gün Peygamber Efendimiz'e (sav) gelerek:

"Yâ Rasûlâllah, içimde korku ve sıkıntı var, insanlardan uzaklaşmak istiyorum." dedi. Peygamber Efendimiz (sav) O'na: "Yatacağın zaman bu duayı okursan, o hallerden kurtulursun." buyurmuştur.

Böyle durumlarda bu duaya sabah-akşam temiz bir niyetle en az yedi gün devam edilmelidir.

2. "Sübhâne'l-meliki'l-kuddüsi rabbi'l-melâiketi ve'r-rühi celelte's-semâvâti ve'l-arda bî'l-izzeti ve'l-ce-berût."

ANLAMI:
"Meleklerin ve rûhun Rabbi Melik ve Kuddûs Allâh'ım, Sen göklere ve yeryüzüne izzet ve ceberûtunla tecellî ettin."

AÇIKLAMA:
Bir kişi Peygamber Efendimiz'e (sav): "Yâ Rasûlâllah, her şeyden korkup ürküyorum, ne yapayım?" deyince Efendimiz (sav) O'na yukarıdaki tesbihi çok okumasını tavsiye etti. O kişi bu tesbihi okumaya devam etti ve o hallerinden kurtuldu.

(Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi)

ma'vera

Emektar
Özel Üye
inşallah işe yarar

Size her fırsatta "Hasbünallâhü ve ni'mel vekîl" çekmeyi alışkanlık haline getirmenizi,bir de inşirah sûresini ezberleyip fırsat oldukça okumanızı salık veririm.Ha birde cevşen-ül kebir'de bulunan "sekîne" yi okuyun ya da okutun.Suya okutup içebilirsiniz aynı zamanda....