Hayırlı iş bulma duası Arapça-Türkçe

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Hayırlı iş bulma duası varmı? varsa arapça ve türkçesi hayırlı iş bulma duası varmı?

Peygamber efendimiz (sav) den rızık duaları

Allâhümme innî eûzü bike mine'l-hemmi, ve'l-hazeni ve'1-aczi, ve'1-keseli, ve'1-buhli, ve dalai'd-deyni ve ğalebeti'r-ricâl"

ANLAMI: "Allah'ım, sıkıntıdan, üzüntüden, güçsüzlükten, tenbellikten, cimrilikten, borcun yükünden ve kişilerin tahakkümünden Sana sığınırım"

5 "Ey mülk'ün sahibi Allah'ım! Sen malı ve mülkü dilediğine verir, dilediğinden de alırsın Dilediğin kulunu azız, dilediğin kulunu zelîl edersin Hayır, Senin elindedir Şüphesiz Senin her şeye gücün yeter" (Âl-i İmrân, 3126)

RIZIK DARALDIĞINDA OKUNACAK DUA

"Allâhümme raddmî bi kazâike ve bârik lî fi mâ kuddira lî hattâ lâ uhibbe ta'cîle mâ ahharte ve lâ te'hîra accelte"

ANLAMI: "Allah'ım, beni hükmüne razı kıl ve bana takdir olunanda bereket ihsan eyle ki, ben senin geri bıraktığını öne almanı, Öne aldığını da geri bırakmanı istemeyeyim"
(Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi)

1 "Allâhümme ikfînî bi helâlike an harâmike, ve emnî bi fazlike ammen sivâke" (Hz Ali'den-Tirmizi, Daavât 121)

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Allah razı olsun sultan_mehmet çok güzel dualar palaşmışsın, hepsine şuan cevap yazamadım, okudukça zaman zaman güncellerim inşaAllah.