Eğitim Nedir?

asya_kurt

◄ كُن فَيَكُونُ ►
Özel Üye
İnsanların diğer insanlarla ve çevreleriyle etkileşimlerinin maddi ve manevi ürünlerine kültür dendiği dikkate alınırsa, insanın, çevresiyle etkileşimi sonucunda kültürlenmeye uğradığı söylenebilir.
Çevresiyle etkileşerek öğrendiklerini , diğer insanlara da öğretmeye kalkışan kimse ise, belli bir amaca yönelik olarak o insanları kültürlemeye çalışıyor demektir.
”İnsanların diğer insanları belli bir maksatla kültürlemelerine yada kasıtlı kültürleme sürecine ise eğitim denilmektedir.”

Günümüzde daha çok tercih edilen tanım: “bireyin davranışında, kendi yaşantısı yoluyla ve kasıtlı olarak istenilen yönde( eğitimin amaçlarına uygun ) değişme meydana getirme sürecidir.”

Bu tanıma göre;

Eğitim bir süreçtir.

Eğitim sürecinde, bireyin davranışlarının istenilen yönde değiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Davranışlarındaki değişme kasıtlı olarak gerçekleştirilmektedir.

Eğitim sürecinde bireyin kendi yaşantıları esastır.

EĞİTİMİN SÜRECİ

Eğitimin üç temel öğesi vardır.

1. Amaç

2. Öğretme ve öğrenme etkinlikleri

3. Değerlendirmeler

Eğitim amaçla başlar, öğretme-öğrenme etkinlikleriyle devam eder ve değerlendirme ile son bulur. Sürecin bu mantığı bütün kültürler için aynıdır. Amaçların içeriği ve öğrenme için kullanılan öğretme yöntemleri kültürden kültüre göre değişebilir, fakat sürecin doğası değişmez.

Moderatörün son düzenlenenleri:
L

La tağut

Ziyaretçi
eğitim şart

Moderatörün son düzenlenenleri:
L

La tağut

Ziyaretçi
bu site sahibi sürekli yorumlarımı değiştiriyor bu siteye kayıt olmayın kayıtsız takipçiler

KaraHilal

Çalışkan Üye
bu site sahibi sürekli yorumlarımı değiştiriyor bu siteye kayıt olmayın kayıtsız takipçiler

sen konuyla alakalı doğru düzgün yorum eklemediğin için yorumlarını değiştiriyor olabilirlermi acaba?
sürekli beni banlayın diye mesaj yazmak nedir, sapık işidin kafa kesme videosunun linkini paylaşmak nedir? bunları yaptığın sürece mesajların daha ehevnleriyle düzeltilir haberin olsun