Bir Noel Yorumu...

iNŞiRaH

Uzman Üye
Kademeli
Yılbaşı Kutlamamak Aptalca Ve Saçma Gelebilir‚Bu Kişilerin Kendini Bağlar.Dileyen Çam Diker Dileyen Noel Baba Olur Beni Bağlamaz.Ama Bir İnsan Ben Müslümanım Diyorsa Onu Elbette Bağlar.Din Babanın Ahırı Değil Ki İstediğin Keçiyi Otlatasın

.Noel Bizim Dinimiz Olan İslamın Nişanı Ya Da Bayramı Değildir.Hz İsa Aleyhisselam´ı Canımızdan Çok Severiz Lakin Onu Bizim Sevmemizle Bu İşin Bir Alakası Yok‚Biz Tüm Peygamberleri Canımız Bildik.Lakin Hristiyanlar Allah Çocuk Sahibidir Dediler Ve İsa Hazretlerine İftira Attılar.Rabbimizin Buğzettiği‚Gazaplandığı Göklerin Ve Arşı Ala Nın Titrediği Bu Durum Karşısında Saat 12 Nin Gelmesini Ve Göbek Atmayı Hindi Kesmeyi Bekleyemeyiz Biz.En Azından Benim Öyle Bir Beklentim Yok.Onlar Benim Peygamberimi Tanımadılar‚Kitabımı Da Kabul Etmediler‚Benim Peygamberime Çirkin Bir Karikatür İthaf Edecek Kadar İleri De Gittiler‚Hala Irak´ın Durumu Gözler Önündedir...

´´Ben Yeni Bir Yılı Kutluyorum Noeli Kutlamıyorum´´ Diyorsunuz.Ama O Zaman Müslümansan Hicri Takvime Göre Kutla‚O Gün Hindi Kesme Çam Devirip Noel Baba Saçmalığına Girme.Baba-Oğul-Kutsal Ruh İnancını Benimseyenlerin Geleneklerini‚Bir Papazın Çıkardığı Sevgililer Gününü Ve Diğer Bilmemne Günlerini Ben Kutlamıyorum.Ne Anneler Günü Nü Ne De Babalar Günü Tanımıyorum‚Kutlamıyorum.´´Eh Fena Mı Olur Annene Hediye Alırsın Hatırlamış Olursun´´diyenler Olabilir‚Onlar Kendileri Öyle Yapsın.

Bence O Günlerde İnsanlar Çok Yapmacık Oluyorlar.´´bak Sana Neee Aldııııım´´ Hadi Yaaaaaa Ne Gerek Vardı´´´.İslama Göre Anne Baba Hakkı En Üst Düzeydir‚Bir Günle O Değere Kimse Karar Veremez‚Hergüne Yaymaktır Mağrifet.Hele De O Günü Papazın Biri İcad Ettiyse.Tabi Şimdiki Amerikan Sineması Çok Tatlı Geliyor İnsanlara.Noel Baba Geliyor Felan ´´Ho Ho Ho Ben Geldim´´ Bizim Müslüman Da ´´Aaa Noel Baba Ne Getirdin Bana?´´ ´´Sana Bir Çuval Dolusu Ateş Getirdim Yak Yak Dur Kendini´´.

Eh Be Sago Ne Yaptın?

Kimsenin Yapamadığını Yaptım Ne Olacak.Sanatçı Halkını Uyarandır Demesini Biliyorsunuz.Sanatçı Toplumsal Konulara Değinmeli Diyorsunuz.Bu Bizim Kanayan Yaramızdır Arkadaşlar.İyice Avrupa Ve İyice Amerikan Olduk.Irakta Milleti Kesiyorlar Televizyon Başında Ağlıyorsun‚Sonra ´´Noel Baba Hani Hediyelerim´´ Diyorsun.Kutladığın Şeyi Aynen
Gayrimüslümlerin Kutladığı Gibi Hatta Onlardan Çok Daha Heybetli Kutluyorsun.Ben Bu Konularda Hassasım.Nacizane Dinleyenlerime Bilmiyorlarsa Bilsinler Mahiyetinde Bu Konu Hakkında Yazıyorum.Herkes Korkak Olmuş‚Sanki Bu Din Yarın Bir Gün Vefat Edecek Olan Bir Yaşlı Kadın Ya Da Adam.Kimse Umursamıyor‚Kutla Yılbaşını İç-Mıç-Eğlen‚Ona Buna Geçir‚Jingle Bells İ Oku Sanki Senin İçin Birşey İfade Ediyormuş Gibi..Bu İş İnce Bir İş Lütfen Dikkat Buyrun.Hadi Lan Ordan Delirdin Mi Demeyin.Kur´anı Okuyun.Madem Kitabımdır Diyorsunuz Okuyun.Böylelikle Emr-İ Bil Ma´ruf Görevimi De Yerine Getirmiş Ve İçimi De Rahatlatmış Oldum.Allah Kabul Etsin.

.Rabbimizin Bizden İstediğini Yapalım.Kim Benden Nefret Ederse Etsin.Yeterki Beni Rabbim Sevsin.Yarın Birgün Öleceğim‚Kavuşmak Bayramım Olsun‚Çünkü Ölenin Kıyameti Zaten Kopmuştur.

Saygılarımla...

Yunus Özyavuz__Sagopa Kajmer

Moderatörün son düzenlenenleri:

İslami-Medya

KunFeyekuncu
Kademeli
ben sago hayranı olarak bu yazıyı sitesinde göremedim ayrıca twiterında da görmedim
bu yazının kaynağı nerede acaba?
Çünkü sagopa kajmer sitesinden veya twiterından başka bir yere yazmaz diye biliyorum...