Çözüldü Arkadaşlığın önemi ile ilgili Kompozisyon

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Arkadaşlığı anlatan ve arkadaşlığın öneminden bahseden güzel ve kısa bir kompozisyon lazım yardım edebilir misiniz?

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Aşağıya arkadaşlıkla ilgili bir kaç tane kompozisyon ekliyorum. İstediğinizi kullanabilirsiniz.

Arkadaşlıkla ilgili kompozisyon

Arkadaşlar hayatımıza anlam katar, deneyimlerimizi zenginleştirir, neşe verir ve problemlerimizi paylaşırlar. Yemek, su ve barınma dışında dördüncü bir ihtiyacımız varsa, onun insan etkileşimi, yakınlık ve arkadaşlık olduğunu söyleyebiliriz.

Buna rağmen, ya hayatınızda muhteşem gelişmeler olursa- yeni bir işe başlar, terfi alır ya da aşık olursanız- ve etrafınızda bu haberleri paylaşacak kimse olmazsa? O yeni elbiseyi, çantayı, arabayı ya da evi almanın ne anlamı kalır, size “Senin için çok mutlu oldum” diyecek biri yanınızda olmazsa? Ya da en kötü zamanlarınızda sizi yakın bir arkadaşla konuşmaktan daha çok ne rahatlatabilir? Arkadaşlarımız hayatımızın önemli bir parçasıdır ve bir o kadar da gerekli; onlar bizim ayna ve yankılarımızdır.

Bir arkadaş seçmek kolay değildir, hepimizin yaşamında arkadaşımız olduğunu düşündüğümüz en az bir kişinin bizi yarı yolda bıraktığı zamanları yaşamışızdır. Hazmetmenin kolay olmadığı bu deneyimler, ruhani gelişmemiz için aslında gereklidir. Ve öğreniriz ki bazen yalnız olmak daha iyidir, yanlış bir arkadaşlıktan daha iyi…

Arkadaşlık edeceğimiz insanı dikkatlice seçmenin önemi, hayatlarımız üzerinde bırakacakları etkiyi düşündüğümüzde daha anlaşılır olur. ‘Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim’ sözündeki gibi bize en yakın 5 insanın averajıyız, Ve bu onların hayat tarzları, tavırları, gelirleri gibi şeylerle bağlantılı bir benzerlik…

Eğer her zaman kolay yola kaçmayı tercih eden, beyaz yalanlar söyleyen, sıklıkla özür dileyen, kıskanç, alaycı ve sorumluluk almaktan kaçınan birisiyle arkadaşlık kurarsanız, sizin de bu alışkanlıkları kabul edilir bulmanız ve uygulamaya başlamanız an meselesi. Eskiden düşünmeye bile zaman ayırmadığınız şeyler yeni bir perspektif haline gelecek ve standartlaşacak; eğer kurtlarla koşarsanız ulumayı öğrenecek ve bir ayna gibi arkadaşlarınızın davranışlarını yansıtacaksınız, iyi ya da kötü.

Son düzenleme:

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Arkadaşlık ve arkadaşlık çevresi çok önemlidir.

Arkadaşlık bir dal gibidir. Eğer o dalı kırarsak arkadaşlık denen bir şey kalmaz. Eğer o dala sımıkı sarılıp ona karşı hoş görülü ve sır saklayan biri olursak arkadaşlık denilen bağı kazanırız. Arkadaşlık insanlar arasında bir bağdır. Kimisi iyidir, kimisi ie kötüdür. Arkadaş kurmanın yolları basittir. Ama o arkadaşın iyi mi yoksa kötü mü olduğunu anlamak ise zordur. Bunu anlamak için zamana ihtiyaç vardır. Her şey elbet bir gün zamanla anlaşılır. Arkadaşlık seçimi yapmak çok dikkat gerektirir.

Çünkü hem iyi hem de kötü arkadaş vardır. Arkadaş dediğin iyi kalpli, sır saklayan,yardımsever ve hoş görülü olmalıdır. Arkadaşlıklar arasında bazen küslükler olabilir. Ama bu sorunlar zamanla çözülür. İyi arkadaş her zaman güvelinirdir. Kötü arkadaş ise tehlikelidir.Arkadaşlık çevresinde hem iyi hem de kötü arkadaş grubu vardır. Kötü arkadaş grubunda içki alkol sigara küfür gibi arkadaşlıklar meydana gelir.

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Benim arkadaşım benim sırdaşımdır. mutlu olduğum bir gün yanımda üzüntülü olduğum bir günde yanımdadır.bazı arkadaşlar vardır yüzünüze karşı iyi, arkanızdan gülenler vardır. bu yüzden arkadaşınızı iyi seçmeyi bilmelisiniz.arkadaşlık çok önemlidir ikiyüzlüsü,dedikoducusu,yalancısı vardır işte bu kişiler gerçek arkadaşımız değiller.eğer arkadaşını iyi seçemiyorsan senin arkadaşın annen baban olsun sadece kendi düşüncem

Son düzenleme:

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Arkadaşlığın Önemi İle İlgili Kompozisyon

Arkadaşlık, tek bir tanımı olmayan bir kavramdır Paylaşmak, güvenmek, fedakârlık ve açık sözlülüktür.

Hayat, dümdüz bir yol değildir Herkesin hayatında dönem dönem inişler ve çıkışlar vardır Bu yüzden her gün mutlu ve neşeli olamayabiliriz Bazı günler kendimizi mutsuz ve kötü hissederiz Bugünlerde ise, en çok ihtiyaç duyduğumuz olan şey bir Arkadaştır Çünkü Arkadaşlarımızla sorunlarımızı ve problemlerimizi paylaşabiliriz; ama önemli olan gerçek bir Arkadaş bulabilmektir Mutlu olduğunuz zaman yanınızda birçok insan bulabilirsiniz; peki ya mutsuz ve üzgün olduğunuzda da o insanlar yanınızda mıdır? İşte Arkadaşlık bir mum ışığına benzer, ortalığa karanlık hâkim olduğunda ancak belli olur.

Arkadaşlık, bir insanla her gün telefonda 3-4 kez konuşmak, bir kişin hayatını ve yaşadıklarını derinlemesine bilmek değildir, ya da sürekli görüşmek de değildir Başı gerçekten sıkıntıdaysa, yardıma koşacak ilk kişiysen, aynı şekilde onun da öyle olduğunu biliyorsan işte bu gerçek Arkadaşlıktır.

Arkadaşlığın insan hayatındaki değeri bir ekmek, su kadar değerlidir Artık kimsenin birbirine güveni kalmadığı şu zor hayatta gerçek bir Arkadaşımız varsa eğer kıymetini bilmeliyiz Çünkü tanıdık çok bulunur; ama Arkadaş zor bulunur.

E

edanur geniş_bjk

Ziyaretçi
ben iyi ve kötü arkadaşlıkla ilgli bir kompozisyon
istemiştim bu çıktı lütfen bu konuyla ilglide bir kompozisyon yapın

Moderatörün son düzenlenenleri:
B

burak yörükoğlu

Ziyaretçi
burak yörükoğlu adıyla Antalya'dan
küfür eden ip hakkında işlem yapılacaktır.

S

soru

Ziyaretçi
zor durumunda yanında olan kişiye arkadaş denir fakat her öne gelen arkadaş değildir. gerçek arkadaş karagününde belli olur

S

soru

Ziyaretçi
zor durumda yanında olan kişiler arkadaşındır arkadaş her zaman sana destek olur insanın her günü günlük güneşlik değildir yaşadığımız şu koskoca ömürde iyi ve kötü zamanlar olur

M

MaTRİx

Ziyaretçi
Çok Güzel\:)

A

ARDAREYİZZ

Ziyaretçi
Aşağıya arkadaşlıkla ilgili bir kaç tane kompozisyon ekliyorum. İstediğinizi kullanabilirsiniz.

Arkadaşlıkla ilgili kompozisyon

Arkadaşlar hayatımıza anlam katar, deneyimlerimizi zenginleştirir, neşe verir ve problemlerimizi paylaşırlar. Yemek, su ve barınma dışında dördüncü bir ihtiyacımız varsa, onun insan etkileşimi, yakınlık ve arkadaşlık olduğunu söyleyebiliriz.

Buna rağmen, ya hayatınızda muhteşem gelişmeler olursa- yeni bir işe başlar, terfi alır ya da aşık olursanız- ve etrafınızda bu haberleri paylaşacak kimse olmazsa? O yeni elbiseyi, çantayı, arabayı ya da evi almanın ne anlamı kalır, size “Senin için çok mutlu oldum” diyecek biri yanınızda olmazsa? Ya da en kötü zamanlarınızda sizi yakın bir arkadaşla konuşmaktan daha çok ne rahatlatabilir? Arkadaşlarımız hayatımızın önemli bir parçasıdır ve bir o kadar da gerekli; onlar bizim ayna ve yankılarımızdır.

Bir arkadaş seçmek kolay değildir, hepimizin yaşamında arkadaşımız olduğunu düşündüğümüz en az bir kişinin bizi yarı yolda bıraktığı zamanları yaşamışızdır. Hazmetmenin kolay olmadığı bu deneyimler, ruhani gelişmemiz için aslında gereklidir. Ve öğreniriz ki bazen yalnız olmak daha iyidir, yanlış bir arkadaşlıktan daha iyi…

Arkadaşlık edeceğimiz insanı dikkatlice seçmenin önemi, hayatlarımız üzerinde bırakacakları etkiyi düşündüğümüzde daha anlaşılır olur. ‘Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim’ sözündeki gibi bize en yakın 5 insanın averajıyız, Ve bu onların hayat tarzları, tavırları, gelirleri gibi şeylerle bağlantılı bir benzerlik…

Eğer her zaman kolay yola kaçmayı tercih eden, beyaz yalanlar söyleyen, sıklıkla özür dileyen, kıskanç, alaycı ve sorumluluk almaktan kaçınan birisiyle arkadaşlık kurarsanız, sizin de bu alışkanlıkları kabul edilir bulmanız ve uygulamaya başlamanız an meselesi. Eskiden düşünmeye bile zaman ayırmadığınız şeyler yeni bir perspektif haline gelecek ve standartlaşacak; eğer kurtlarla koşarsanız ulumayı öğrenecek ve bir ayna gibi arkadaşlarınızın davranışlarını yansıtacaksınız, iyi ya da kötü.