Annem benden nefret ediyor dövüyor

• Konuyu başlatan Misafir Sorusu
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir Sorusu

Ziyaretçi
Hocam Allah rizasi için yardimci olursunuz inşallah. Hocam benim sorunum annem. öz annem olmasina karşi benden nefret ediyor. Afedersiniz ağza alinmayacak küfürler namusumdan tutun da tüm ahlakima kadar kufurler saydiriyor. Hakli da olsa haksiz da olsa durum bu. Sürekli bana beni sevmediğini evladi olduğum için utanç duyduğunu iğrenç bir ağizla ifade ediyor. Afedersiniz 17 yaşimda olmama rağmen sürekli dövüyor. Onun yüzünden gaflete kapilip isyan dahi ediyorum Allah korusun kendime bir şey yapmaktan korkuyorum. Lütfen bana bi çikiş gösterin hocam

bedr313

Yeni Üye
Üye
Hoca değilim fakat acizane önerim belkide bir medreseye gitmen senin için hayırlı olabilir.Bazen Allahu teala istediği yere seni çekmek için diğer yerlerdeki kapıları kapatır.Hem bu gibi bir yerde islami eğitimini sağlamış hemde belki hayırlı bir yuva kurmanada vesile olmuş olur inş.

Bir hoca "Allahu teala sizinle olaylarla konuşur,bulutun arkasından eyyy kulum demesini beklemeyin" gibi demişti:)Benim karamsarlığıma tesir etmişti belki sanada moral olur inş.

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Ananem annemide döverdi hemde biz yanindayken cocuktuk izler ağlardık.Hatda annanem yatalakdı ve ona baktığı halde bu böyledi.Bastonla döver ve kaçma derdi.Gün geldi ölmesi yaklaştı ve o gün anneme onu sevdiğini söylemiş.Yani hayat bu çekiliyor herşeyin sonu var .Sabrın sonu selamet.

Onun aksine annem bizi hiç dövmedi .Yani annesinden gördüğü gibi yapabilirdi yapmadı.imtihanları kazandı şükür.

Namaza yönel duani et .isyan kolay zor olan sabır.isyan iyi değil .

Hocam Allah rizasi için yardimci olursunuz inşallah. Hocam benim sorunum annem. öz annem olmasina karşi benden nefret ediyor. Afedersiniz ağza alinmayacak küfürler namusumdan tutun da tüm ahlakima kadar kufurler saydiriyor. Hakli da olsa haksiz da olsa durum bu. Sürekli bana beni sevmediğini evladi olduğum için utanç duyduğunu iğrenç bir ağizla ifade ediyor. Afedersiniz 17 yaşimda olmama rağmen sürekli dövüyor. Onun yüzünden gaflete kapilip isyan dahi ediyorum Allah korusun kendime bir şey yapmaktan korkuyorum. Lütfen bana bi çikiş gösterin hocam

Cennet de kötülükten sakınanlara yaklaştırılır. Zaten uzak değildir.Kaf 31

o gün çok yakın, müjdeler olsun o muttakilereki (sabredenlere)o gün gerçekten çok yakın.
anneniz size kötülükmü yapıyor? işte bu sabrederseniz size cenneti kazandıracak bir fırsatdır.
anneniz firavundan kötü birimidirki o firavunun eşi asiye cenneti kazanmışken siz cenneti kazanamıyasınız?
VALLAHİ firavun annenizden belki binlerce kat daha kötüydü. fakat onun kötülüğü eşini cennet ehli olmakdan alıkoymadı.
bir abi olarak görürsen beni iyi dinle kardeşim, biz insanlar karşımıza ne çıkarsa çıksın o engeli aşıp Allahın rızasını kazanmak zorundayız.
biz cehennemde yapamayız kardeşim benim
Allahın gazabından kaçılacak tek yer O'nun rahmetidir.
ölüm dediğimiz, ölümsüz bir hayatın başlangıcıdır. o hayata en güzel şekilde başlamak ise şu kısacık hayatımızda sabretmekden geçiyor.
Allaha bol bol dua et ve ondan sabır iste
şunuda unutmaki duaların kabulü için salih amellere yönelmen lazım.
dinin temeli tevhid önce temelini sağlam kur
sonra dinin direği namaz
o namazki namazı olmayanın üzerinden Allahın koruması kalkar diyor Allah Resulü aleyhisselatu vesselam
biz aciz bir kuluz kardeşim, bizler hata yaparız, günah işleriz fakat şunu asla unutmayızki Allahın rahmeti gazabını aşmıştır. ve kendisine edilen duayı asla karşılıksız bırakmaz. sana müjdeler getiren bir ayet vereyim.

De ki: "Ey haddi aşarak nefislerine karşı israf etmiş olan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümid kesmeyin. Çünkü Allah, bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir." Zumer 53