Abdestsiz selavat çekilirmi

• Konuyu başlatan hüsyin
  • Başlangıç tarihi
H

hüsyin

Ziyaretçi
Abdestsiz selavat çekilirmi abdest almadan selavat getirmek.

Münzevi

KF Ailesinden
Özel Üye
Salavat getirirken abdestli olmak şart değildir.

Tarihi bir saygı örneği:

Sultan Mahmud Gaznevi, Muhammed adındaki hizmetçisine her defasında çok sevdiği bu Muhammed adıyla hitap ettiği halde bir defa da babasının ismiyle hitap eder. Buna üzülen hizmetçi, neden çok sevdiği güzel ismiyle değil de babasının ismiyle çağırdığını sorunca Sultan’dan şu cevabı alır:

–Ben her defa abdestli bulunuyor, o yüce ismi abdestle söylüyordum. Bu defa abdestim yok! O mübarek ismi abdestsiz ağzıma almaktan utandım!

Mübarek ismi duyduğu halde gönlü kıpırdamayan salavat tembellerine ithaf olunur.

Moderatörün son düzenlenenleri:

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Bizler ne yazıkki aciz ve tembeliz kendine ve nefsine güvenen varsa her seferinde abdestli okusun.

Daha fazla okumak için abdest ile şartlandırmamamız daha doğru olur gibime geliyor.

K

Kayıtsız

Ziyaretçi
ben mevlid için 500 salavad çekiyorum abdestli çekilecegını yeni ogrendım şimdiye kadar 2000 salavad çektm kalanları abdestlı çeksem kabul olur mu yoksa full bastan mı çekmelıyım abdestsız cekersem kabul olur mu ?

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
ben mevlid için 500 salavad çekiyorum abdestli çekilecegını yeni ogrendım şimdiye kadar 2000 salavad çektm kalanları abdestlı çeksem kabul olur mu yoksa full bastan mı çekmelıyım abdestsız cekersem kabul olur mu ?

Abdestli olmak zorunda değilsin fakat abdestli olmanız daha faziletli.