Abdestsiz Kuran'a Dokunulur mu ?

Konusu 'Sizin sorularınız' forumundadır ve Kayıtsız Üye tarafından 15 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Abdestsiz kuran'a dokunulur mu ? layemessuhu illel mutahherun ayeti abdeste mi işaret eder ?

Değerli kardeşimiz;

İslam alimlerinin genel görüşü abdestsiz Kurana dokunulmayacağıdır. İlgili ayet de bu hususla ilgilidir.
    Selam ve dua ile...

Sorularla İslamiyet
  2. sahasan

sahasan © ◄ كُن فَيَكُونُ ► Yönetici Forum Administrator

[h=2]Soru[/h] Abdestsiz kurana dokunmak yada okumak olurmu.dikkat ederseniz ikisi farklı şeyler yani dokunmak ve okumak. soru ikitane yani. 1 abdestsiz kuarana dokunabilirmiyiz? 2 abdestsiz kuranı okuyabilirmiyiz? bunları hadislere veya ayetlere dayandırarak cevaplamanızı istiyorum.

[h=2]Cevap[/h]Değerli kardeşimiz;
    Kur'ana abdestsiz dokunulmaz. Ancak abdestsiz olarak mushafa bakarak veya ezberden kur'an okunabilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız...

2 kişi bunu beğendi.
  3. Allah askina yardim edin abdestsiz kurana dokunulur ve okunur diye suan tartisiyoruz...bu normal bir kitapmidir ki hasa al eline istdgnde oku bak olabilir su devirde su mu yok ki abdest almadan dokunucaz ve okuycaz biri beni aydnlatsin tóvbe tovbe 23senedir hayattayim ben yanlismi yasadim dinimi?
  4. ' Yaren

' Yaren Vip Kullanıcı Özel Üye

abdestsiz Kuran'a dokunabilyorlarsa namazıda abdestsiz kılsınlar ozaman olursa..Türlü türlü şeyler çıkıyor ortaya ya,o kadar dini kitaplar var, açıpta okusunlar tutulabilir mi tutulamaz mı..

Sayfayı Paylaş